×
Smutná v OPA CUPu vybojovala sedmé místo. Havlíčková mezi juniorkami dojela čtvrtá

Smutná v OPA CUPu vybojovala sedmé místo. Havlíčková mezi juniorkami dojela čtvrtá

16.12.2017

Kateřina Smutná si odbyla premiéru v seriálu OPA CUP. Hned při svém prvním startu v této sezoně se umístila v TOP 10, když v závodě na 5 kilometrů klasicky v St. Ulrichu brala sedmou příčku. V kategorii juniorek se prosadila Barbora Havlíčková, která skončila těsně za stupni vítězů.

Seriál OPA CUPu v rakouském St. Ulrichu pokračoval po pátečních sprintech sobotními distančními závody klasicky. Muži měli před sebou porci 15 kilometrů, junioři se popasovali s 10 kilometry a ženy a juniorky čekala pětikilometrová trať.

Svůj první start aktuální sezony OPA CUPu si odbyla Kateřina Smutná, která se specializuje především na dálkové běhy. Se závodem na pět kilometrů klasicky si však poradila bez problémů, cíl protnula v čase 14:56.8 a obsadila sedmé místo s odstupem 31 sekund za vítěznou ruskou závodnicí Elenou Sobolevovou. V první třicítce skončily i další dvě Češky, Sandra Schützová a Karolína Grohová se seřadily na 26. a 27. pozici.

Ještě lépe se mezi juniorkami vedlo Barboře Havlíčkové. Český talent útočil v závodě na pět kilometrů na medaili, ta ale Báře nakonec těsně unikla. Skončila na nepopulární „bramborové“ pozici o tři sekundy za bronzovou Francouzkou Juliette Ducordeauovou. Zuzana Holíková a Pavlína Votočková doběhly za sebou na 21. a 22. místě, první třicítku pak uzavíraly 29. Tereza Řezníková a 30. Tereza Tvarůžková.

Mezi muži se nejvíce dařilo Miroslavu Ryplovi, který skončil na osmnáctém místě, do třicítky byl i třiadvacátý Jan Šrail. V kategorii juniorů zajel deset kilometrů nejlépe z českých závodníků Vladimír Kozlovský, jenž obsadil devětadvacátou příčku.

V St. Ulrichu bude víkendový podnik OPA CUPu pokračovat v neděli, kdy jsou na programy závody volnou technikou.    Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři