Reprezentanti v běhu na lyžích závodili v Krušlově. Vyhráli Rypl a Klementová

4 min 25 s

V sobotu proběhl v Krušlově na Strakonicku tradiční závod na kolečkových lyžích, který si nenechala ujít ani řada českých reprezentantů v běhu na lyžích. Z vítězství v hlavních kategoriích se radovali Miroslav Rypl a Andrea Klimentová.

Krušlov a Vacovice jsou malé vísky na Strakonicku, které spojuje asfaltka s ideálním profilem pro letní běžecké lyžování na kolečkových lyžích. Bonusem pro sportovce jsou fantastické výhledy do kraje. Proto zde i letos uspořádal sportovní oddíl Outdoor Kids ze Čkyně další ročník závodů na kolečkových lyžích. Závodilo se v šestnácti kategoriích, od dětí do deseti let přes žáky, dorostence a juniory až po seniory.

I letos opět přijelo do Krušlova změřit síly množství našich reprezentantů v běhu na lyžích. A to jak v dorosteneckých, juniorských i dospělých kategoriích. V hlavní kategorii mužů, kteří v Krušlově jeli 24 kilometrů, se představili například Petr Knop, Jakub Gräf, Miroslav Rypl nebo Jan Šrail.

Stupně vítězů nakonec kompletně obsadilo trio z Dukly Liberec. Prvenství vybojoval Miroslav Rypl, jenž si s tratí poradil za 49 minut a 49 sekund, druhý se ztrátou 38 sekund skončil Knop a pro bronzovou medaili si dojel Luděk Šeller. Kategorii žen ovládla Andrea Klementová, která osmnáctikilometrovou trať zdolala za 45 minut a 55 sekund.

Organizátorům se podařilo zajistit také zajímavé partnery, a tak si vítězní závodníci kromě originálních medailí a diplomů odnesli také krásné ceny - vynikající med, ceny od firmy SWIX, a muži i finanční odměny.