×
Pohár Centrálního Krušnohoří ovládli Jakš a Nováková

Pohár Centrálního Krušnohoří ovládli Jakš a Nováková

04.09.2017

O víkendu 2. a 3. září uspořádal LK Slovan K.Vary ve spolupráci s Wintersportclub Erzgebirge Oberwiesenthal a za podpory programu Euroegrensis závody na kolečkových lyžích a v běhu.

Za účasti české reprezentace, německých závodníků a nejlepších dorostenců proběhl první ročník Poháru Centrálního Krušnohoří. Závod se skládal z prologu na kolečkových lyžích, běhu a stíhacího závodu na kolečkových lyžích.

Sobotnímu dopoledni, kdy se jel prolog na kolečkových lyžích, nepřálo počasí a hlavní kategorii mužů doprovodil déšť. Odpoledne, již za lepšího počasí, se běžel na Jahodové louce náročný kros. Podle výsledků z úvodních závodů se v neděli jel stíhací závod na kolečkových lyžích.

V hlavních kategoriích zvítězili reprezentanti Martin Jakš z Dukly Liberec a Petra Nováková z pořádajícího LK Slovan Karlovy Vary. Oba se stali držiteli krásného putovního poháru skleněné kolečkové lyže. Poháry věnovalo Město Boží Dar a budou vystaveny do příštího roku na radnici. Slavnostním vyhlášení nejlepších šesti závodníků v každé kategorii proběhlo v Sparkassen-Skiareně Fichtelberg. „Po startu jsem měl náskok šest sekund, který jsem se snažil udržet, a to se mi nakonec i povedlo,“ uvedl Jakš. „I když se mi nejelo úplně dobře, beru to jako dobrý trénink,“ dodal.

Poděkování a kladné reakce hlavně od závodníků a trenérů udělaly radost. Myslím, že první ročník Poháru Centrálního Krušnohoří na kolečkových lyžích se povedl a bude mít pokračování ve stejném termínu příští rok. Rád bych poděkoval vedení oddílu LK Slovan K.Vary a Wintersportclub Erzgebirge Oberwiesenthal, rozhodčím, pořadatelů, rodičům a sponzorům za výborně zorganizované závody.

Výsledky závodu na www.lkslovan.cz

Miroslav Petrásek 

Fotogalerie


Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři