OPA Cup, Sappada: Petra Nováková obsadila na desítce klasicky 11. místo

3 min 32 s

Do svého závěru míří také kontinentální OPA Cup. K posledním závodům této sezony zamířili běžci na lyžích do italské Sappady, kde se v sobotu 12. března konaly distanční závody klasickou technikou. Mezi dospělými si nejlépe vedli 11. Petra Nováková a 22. Tomáš Kalivoda.

Na start desetikilometrového ženského závodu se postavily dvě české reprezentantky. Petra Nováková vstoupila do závodu opatrně a v polovině trati jí patřil „až“ 16. nejlepší mezičas. V dalších kilometrech ale dokázala své tempo gradovat a v konečné výsledkové listině jí patří 11. pozice, ze které ztratila 1:15,7 na vítěznou Švýcarku Anju Weberovou. Pavlína Votočková bohužel závod nedokončila.

V patnáctikilometrovém závodě mužů mělo Česko trojité zastoupení. Už od prvních mezičasů si nejlépe z Čechů vedl Tomáš Kalivoda, který atakoval pozice v nejlepší dvacítce. Nakonec na ně ale o čtyři vteřiny nedosáhl a patří mu 22. místo. Na umístění v nejlepší třicítce rozběhl závod také Jonáš Bešťák – po prvních pěti kilometrech byl 26. Pak ale pomalu své pozice ztrácel a nakonec obsadil 30. místo. Třetím českým účastníkem byl Tomáš Dufek který ve výsledkové listině figuruje na 34. místě. Zvítězil Ital Noeckler.

Výborně si vedli čeští junioři. Kryštof Zatloukal byl v desetikilometrovém závodě závodníků do 20 let jedenáctý! Do nejlepší třicítky pronikli také Šimon Pavlásek (25.) a Filip Štecher (29.). Ještě lepší výsledek vybojoval v kategorii do 18 let Matyáš Pávek! V závodě na 7,5 kilometru obsadil skvělé 6. místo! Mezi stejně starými dívkami se do nejlepší třicítky podařilo proniknout Adéle Ďoubalíkové, která obsadila 27. místo.

V neděli se uskuteční závody s hromadným startem a štafety.