OPA Cup: Drama do posledních metrů! Češky berou čtvrté a šesté místo

4 min 40 s

Na OPA Cupu ve slovinské Planici dosáhly české reprezentantky v běžeckém lyžování na další skvělé úspěchy! Po sobotní medailové radosti se podařilo Adéle Novákové uspět také v nedělním 15km závodě s hromadným startem volně, ve kterém obsadila 4. místo. Zářila také Pavlína Votočková, která byla šestá.

Obě české závodnice byly od začátku závodu součástí vedoucí skupiny, která se na prvních pěti kilometrech zredukovala 16 závodnic. Do posledních kilometrů pak Nováková s Votočkovou vstupovaly mezi nejlepšími dvanácti.

Diváci pak sledovali mimořádné drama, které se rozhodovalo až ve finiši. Cílovou branou projela jako první Švýcarka Fischerová. Nováková byla jen o 1,6 vteřiny pomalejší a obsadila 4. místo. Votočková byla šestá se ztrátou 2,2.

„Před závodem jsem byl hodně unavená, ale nakonec se mi závodilo moc dobře. Věděla jsem, že se rozhodne v posledních dvou kilometrech, kdy jsem si vedla docela dobře. V posledním kopci jsem bohužel měla potyčkou s jednou Němkou, která moji vinou spadla, což mě moc mrzí. Mě to stálo lepší pozici. Na tréninku se teď musím naučit kopat nohu do cíle, protože to mi dneska sebralo medaili, a tak mě výsledek trochu mrzí,“ řekla Adéla.

„Od začátku závodu jsem jela na konci té vedoucí skupinky, ať už v ní bylo dvacet, deset nebo pět lidí. Pořád jsem jí uzavírala. Na konci jsem měla velkou radost z toho, že můžu jet. Na tom závěrečném sprintovém okruhu jsem jela, co jsem mohla, a nakonec z toho bylo šesté místo, ze kterého mám obrovskou radost,“ řekla Pavlína Votočková.

V závodě mužů reprezentoval Česko Vladimír Kozlovský, který mezičasem v třetině závodu projížděl jako jeden z posledních ve vedoucí třicetičlenné skupině. V dalším průběhu se startovní pole ještě více roztrhalo a český reprezentant se dostal do tříčlenné skupiny na 25. až 27. místě. Z ní si pak dojel pro konečné 26. místo se ztrátou 1:55 na vítězného Francouze Colleta.

Dvojité zastoupení mělo Česko v desetikilometrovém závodě juniorek. Obě reprezentantky figurují ve výsledkové listině hned pod sebou – Kateřina Svobodová uzavřela slovinský víkend na 23. místě, z něhož ztratila 2:54 na nejlepší Němku Hoffmannovou. Aneta Břečková byla 24. se ztrátou 3:18.