Na OPA Cupu v St. Ulrichu zazářil junior Zatloukal 6. místem!

7 min 23 s

Kontinentální pohár OPA Cup má za sebou druhý závod této sezony. Uskutečnil se v rakouském městečku St. Ulrich am Pillersee, kam se vypravila velmi početná výprava českých běžců na lyžích. Na nejlepší výsledek dosáhl v Tyrolsku junior Kryštof Zatloukal, který obsadil skvělé 6. místo v závodě na 15 km volně s hromadným startem.

Ze švýcarského Gomsu se OPA Cup přesunul do rakouského Tyrolska, kde se uskutečnil druhý díl tohoto kontinentálního poháru. V sobotu 18. prosince se závodilo klasicky s intervalovým startem, v neděli na závodníky čekal závod volně s hromadným startem.

V sobotním závodě mužů na 15 kilometrů se představilo hned sedm českých reprezentantů. Na nejlepší výsledek dosáhl Vladimír Kozlovský, který obsadil 25. místo se ztrátou 2:31,5 na vítězného Rusa Belova. Do elitní třicítky se ale probili také Jonáš Bešťák (26.) a Tomáš Lukeš (28.) Umístění v páté desítce patří Tomáši Dufkovi (41.) a Kimu Žalčíkovi (49.). Na start se v Rakousku postavili také Jakubové Augsten (52.) a Strouhal (67.).

V závodě žen byla stejně jako při prvních závodech v Gomsu nejúspěšnější Češkou Sandra Schützová, který vybojovala 26. místo se ztrátou 3:22. Jen o pár příček níže ale skončila Adéla Nováková, která si připsala 29. místo. V silné konkurenci si Pavlína Votočková doběhla pro 34. místo, Jolanta Byrtus vybojovala 40. příčku, Barbora Beroušková byla 43. a Anna Strouhalová 51.

V juniorských závodech na 5/10 kilometrů se v sobotu prosadila do elitní třicítky pětice českých talentů: Jiří Tuž (18.), Šimon Pavlásek (19.), Kryštof Zatloukal (22.), Nela Půbalová (19.) a Kateřina Svobodová (27.).

V neděli program pokračoval závody s hromadným startem. Mezi ženami tentokrát zazářila Adéla Nováková, která si dojela pro 17. místo, když ztratila na Němku Suaerbreyovou necelých 41 vteřin. Výborné výsledky si ale připsaly také další české reprezentantky: Pavlína Votočková skončila 21., Sandra Schützová finišovala hned za ní. Jolanta Byrtus uzavřela víkend 37. místem, Barbora Beroušková byla 39. a Anna Strouhalová 45.

V nejlepší třicítce nechyběli ani zástupci mužského týmu, když Tomáš Lukeš dojel do cíle jako 25. závodník pořadí se ztrátou 28,8 vteřiny na vítězného Švýcara Faehndriha. Ve skvělé konkurenci je cenné také 28. místo Kima Žalčíka a 32. příčka Jonáše Bešťáka. Vladimír Kozlovský s Tomášem Dufkem dokončili závod téměř společně a obsadili 37. a 38. pozici. Jakub Augsten byl 51. a Jakub Strouhal 58.

Nejlepšího výsledku celého víkendu se česká výprava dočkala v juniorském závodě, když Kryštof Zatloukal vybojoval vynikající 6. místo! Od medailových pozic ho přitom dělilo osm vteřin. Umístění mezi nejlepší třicítkou závodníků si vybojovali také Jiří Tuž (20.), Šimon Pavlásek (29.), Nela Půbalová (23.) a Hana Randáková (30.).

„Určitě bych rád vypíchnul výkon a výsledek Kryštofa Zaltoukala, který byl šestý a dostal se na širší podium, což je super výsledek.

Při klasice byly poměrně komplikované podmínky a lyže hrály velkou roli. I když měli všichni závodníci namazáno stejně, někomu to stoupalo výborně, někomu hůř. Velice dobře zajeli reprezentanti do 23 let, tedy Kozlovský, Lukeš a Bešťák. V neděli se pak bohužel nevyvarovali kolizí, protože při stovce závodníků bylo na té trati poměrně úzko a pokazilo nám to závod," řekl Martin Koukal, trenér reprezentace do 23 let.

Skate jak bylo v hromadném startu absolutorium má krýša. Velice dobře jeli klasicku třiadvacátkáři kozlovský nbeštak lukeš. I když lukeš nejlepší nevyvarovali kolizí, sto závodník v chlapech na trati obylo uzko.

Další závod OPA Cupu přivítá o víkendu 22. a 23. ledna německý Oberstdorf.