×
Na OPA CUPu se dařilo mladíkům. Lukeš zvítězil, Havlíčková byla šestá

Na OPA CUPu se dařilo mladíkům. Lukeš zvítězil, Havlíčková byla šestá

17.12.2017

Tomáš Lukeš zazářil na OPA CUPu, když mezi dorostenci ovládl závod na 10 kilometrů volně. V rakouském St. Ulrichu se dařilo také čtvrté dorostence Adéle Novákové a Barboře Havlíčkové, která mezi juniorkami obsadila šestou příčku.

Podnik OPA CUPu v St. Ulrichu vyvrcholil nedělními závody volným stylem. Nejhlasitěji o sobě dal vědět dorostenec Tomáš Lukeš, jenž v závodě na deset kilometrů nenašel přemožitele a vyhrál v čase 26:44.3 s náskokem téměř osmi vteřin na druhého Rumuna Szabolcse Forika. Do elitní desítky se vešel i Michael Schütz, který doběhl osmý. Mezi juniory si v patnáctikilometrovém závodě nejlépe vedl Vladimír Kozlovský, jenž doběhl čtrnáctý, Tomáš Kalivoda byl jednadvacátý a Adam Matouš o dvě příčky za ním.

Patnáctikilometrový závod mužů nejlépe z českých závodníků zvládl Jakub Gräf, který obsadil třináctou pozici s odstupem 15 vteřin za vítězným Švýcarem Bedou Kleem. Miroslav Rypl byl čtyřiadvacátý a Jonáš Bešťák třiatřicátý.

Stejně jako v sobotní klasice se i v nedělním závodě volnou technikou prala o stupně vítězů Barbora Havlíčková. Česká závodnice nakonec mezi juniorkami obsadila šestou příčku se ztrátou 9,4 sekundy na vítěznou Annu Marii Dietzeovou z Německa. Pavlína Votočková dojela sedmnáctá a Zuzana Holíková uzavírala nejlepší dvacítku. V kategorii dorostenek byla těsně pod stupni vítězů Adéla Nováková, která doběhla čtvrtá. V top desítce byla i šestá Kateřina Tůmová a osmá Barbora Antošová.

Z českých žen si nejlépe vedla Kateřina Janatová, která skončila šestnáctá. Pětadvacátá byla Karolína Grohová, o dvě příčky za ní Anna Sixtová a na 29. a 30. místě se seřadily Klára Moravcová se Zuzanou Staňkovou.      Generální partner

cpp

Hlavní partner

Partneři