MSJ a U23: V úvodních sprintech se nejvíce dařilo čtrnácté Kateřině Janatové

3 min 45 s

Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve švýcarském Gomsu má za sebou úvodní sprinty volně obou kategorií. V prvních závodech šampionátu se nejvíce z početné české výpravy běžců na lyžích dařilo Kateřině Janatové, která v kategorii do 23 let obsadila celkovou čtrnáctou příčku.

Šampionát v Gomsu otevřel nedělní sprint volně juniorské kategorie, do nějž nastoupila osmička českých závodníků ve složení Tereza Beranová, Zuzana Holíková, Tereza Tvarůžková, Pavlína Votočková, Jiří Mánek, Ondřej Černý, Tomáš Kalivoda, Vladimír Kozlovský. Z kvalifikace do rozjížděk postoupila šestnáctá Beranová, sedmnáctá Holíková a šestadvacátý Kalivoda. Jen těsně naopak nepostoupil Černý, jenž v kvalifikaci obsadil 33. místo.

Všem postoupivším vystavilo stopku čtvrtfinále. Beranová ve své rozjížďce dojela čtvrtá a celkově skončila na sedmnácté pozici, Holíková byla ve čtvrtfinále pátá a obsadila jednadvacátou příčku. Rovněž pátý se v rozjížďce umístil Kalivoda, jenž celkově skončil třiadvacátý.

V pondělí se poprvé dostalo také na závodníky v kategorii do 23 let. I je čekal na úvod sprint volně, do kterého nastoupili čtyři čeští reprezentanti. Probojovat se kvalifikací do hlavního závodu se podařilo pouze Kateřině Janatové, která prošla z 24. místa. Anna Sixtová byla v kvalifikaci 36., Luděk Šeller 39. a Jan Pechoušek skončil na 54. příčce.

Janatová sahala po postupu i v následné čtvrtfinálové rozjížďce, semifinále jí však nakonec těsně uniklo. Celkově talentovaná česká závodnice obsadila čtrnácté místo. „Chybělo málo, s výkonem jsem ale moc spokojená. Potěšilo mě, že jsem v druhé polovině dokázala zrychlit,” řekla v cíli.

Program mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let pokračuje v úterý, kdy jsou v Gomsu na programu závody klasicky pro juniorskou kategorii. Chlapce čeká porce 10 kilometrů, dívky změří síly na pěti kilometrech.