MS U23/juniorů: Černý a Antošová postoupili ve sprintu do  semifinále

MS U23/juniorů: Černý a Antošová postoupili ve sprintu do semifinále

3 min 56 s

Program mistrovství světa juniorů a běžců na lyžích do 23 let, které hostí norské středisko Lygna, pokračoval 26. února sprinty. Na skvělý výsledek měla nakročeno Barbora Antošová, která se však nevyhnula kolizi ve své semifinálové rozjížďce a nakonec bere 11. místo. Ondřej Černý obsadil 7. místo.

V kvalifikaci se českým běžkyním na lyžích dařilo. Do čtvrtfinále postoupily všechny čtyři reprezentantky. Barbora Antošová zaznamenala čtvrtý nejrychlejší čas, Zuzana Holíková byla 8., Adéla Nováková 22. a Pavlína Votočková 24. Přes brány čtvrtfinále se však probojovala pouze Barbora Antošová, a to po vítězství ve své rozjížďce!

Skvěle si Antošová počínala i v semifinále. Svou rozjížďku v poslední stoupání vedla, ale po kontaktu se švédskou závodnicí ztratila lyži a její šance na postup se rozplynuly. ‚V semifinále mi Švédka lyží bouchla do vázání a mně se v posledním kopci vypla lyže. V tu chvíli to bylo ztracený,‘ vysvětlovala po závodě Antošová.

‚Momentálně je to pro mě hodně hořkosladký, jelikož se podařilo naladit skvělou formu. Jezdilo se mi opravdu výborně. Ale kdyby mi někdo včera řekl, že dnes budu v semifinále, tak budu moc ráda, ale dnes mě to hodně mrzí, myslím, že jsem na finále měla,‘ dodala Antošová.

Holíkové patří konečná 17. pozice, Nováková byla 19. a Votočková je celkově 20.

Dobře si počínal v kvalifikaci i Ondřej Černý, který zaznamenal devátý nejrychlejší čas. Těsně unikl postup Tomášovi Lukešovi, který obsadil 32. místo. Vladimír Kozlovský obsadil 53. místo. Skvěle si počínal Černý i ve své čtvrtfinálové rozjížďce, kterou vyhrál. V semifinále pak obsadil třetí místo a postup do finále mu unikl o čtyři desetiny sekundy. V konečném pořadí mu tak patří 7. místo.

Poslední den šampionátu v norském středisku Lygna jsou na programu sprinty juniorů a mix štafeta závodníků do 23 let.