Kateřina Smutná slaví další triumf! Vyhrála šedesátikilometrový Kaiser Maximilian Lauf

2 min 46 s

Kateřina Smutná si připsala další triumf v seriálu dálkových běhů Ski Classics. Česká reprezentantka ovládla šedesátikilometrový závod Kaiser Maximilian Lauf v Seefeldu. Dařilo se také Petru Novákovi, který skončil sedmý, Lukáš Bauer obsadil 23. příčku.

Smutná v Seefeldu parádně navázala na úspěšný úvod své první sezony po návratu do české reprezentace.  Na začátek seriálu Ski Classics vyhrála prolog ve švýcarské Pontresině a poté v italské La Sgambedě brala stříbro v závodě na 30 km.

Ve svém třetím laufu sezony už znovu obsadila ten nejvyšší stupínek. Češka jezdící za Team Santander vyhrála v čase 3:43:48,7 a druhou Norku Slindovou za sebou nechala o více než deset vteřin. Třetí se ztrátou přes tři a půl minuty skončila Švédka Norgrenová.

Celková bilance Kateřiny Smutné v seriálu je velice pěkná - tři závody, dvě vítězství, jedno stříbro. Průběžné hodnocení Ski Classics tak česká závodnice nevede pouze kvůli tomu, že vynechala Vasaloppet China.

Závod mužů ovládli Norové, kteří obsadili kompletní stupně vítězů. Vyhrál Nygaard v čase 3:21:44,5 před druhým Gjerdalenem a třetím Hoelgaardem. Nejlepším z českých závodníků byl v Seefeldu Petr Novák, který si dojel pro sedmé místo. Lukáš Bauer dojel na 23. místě a závod naopak kvůli zdravotním komplikacím nedokončil Stanislav Řezáč.