FESA Alpen Cupu hostí Jakuszyce. Havlíčková v sobotu osmá!

3 min 48 s

Souběžně se Světovým pohárem běžeckého lyžování, který se tento víkend koná v Oberhofu, pokračuje i kontinentální seriál závodů FESA Alpen Cupu. Ten tentokrát zamíři do polského střediska Jakuszyce. To je vzdáleno jen kousek od českých hranic, a tak se na pořadatelství podílí český i polský lyžařský svaz.

Sobota nabídla intervalové závody volnou technikou, všechny kategorie jely stejnou vzdálenost 10km. Ve startovní listině figurovalo hned několik českých vlaječek, do polského střediska totiž odcestovalo kompletní reprezentační béčko i výběr juniorů.

Velmi dobrý výkon předvedla Barbora Havlíčková, která v dospělé kategorii brala nakonec v celkovém součtu 8. místo. Pro českou reprezentantku šlo o nejlepší výsledek v rámci Alpen Cupu v letošní sezóně. Překonala tak 18. místo ze sprintu v St. Ulrichu, které si vyjela krátce před Vánoci.

Do TOP20 se vlezly ještě další dvě české běžkyně. Na 17. místě byla Petra Vitáková, o pozici za ní byla Pavlína Votočková.

Mezi juniorkami se nejvíce dařilo talentované Anně Milerské. Ta potvrdila formu z posledních závodů a se ztrátou minuty a čtvrt brala taktéž 8. příčku. Na 16. místě byla Anna Marie Jaklová, 19. byla Eliška Bímanová a o dvě pozice za ní Eliška Polonská.

Osmička byla českým závodníkům v sobotu souzená, vyjel si ji totiž i junior Jiří Tuž. V TOP20 se objevila ještě další trojice českých reprezentantů. Matyáš Pávek si dojel pro 17. místo, Eduard Simbartl byl 18. a Matěj Kožnar dokončil závod na 20. pozici.

Mužům se závod nevyvedl dle představ. Nejvýše postaveným Čechem byl 29. Tomáš Dufek, 32. byl Ondřej Pilař, 35. Filip Štecher a za ním Daniel Oskar Hozák. Tomáš Lukeš byl až na 40. příčce.

Program pokračuje nedělním závodem s hromadným startem. Muži a ženy pojedou vzdálenost 20km, na juniory čeká 15km a na juniorky 10km.