Čeští běžci se neztratili ani ve druhém letošním závodě. Bauer druhý, Razým opět čtvrtý!

1 min 58 s

I ve druhém FIS závodě ve finském Muoniu se české barvy objevily hodně vysoko. Lukáš Bauer dojel v klasické desítce na druhém místě necelých sedm vteřin za vítězným Kazachem Poltoraninem. Čtvrtou příčku, stejně jako v klasickém sprintu, obsadil Aleš Razým, kterého od pódia dělily pouhé dvě desetiny.

Dalšími Čechy na trati byli 53. Ondřej Horyna a 54. Jiří Magál. Do závodu se vydal i specialista na dálkové běhy Martin Koukal, kterému patřilo konečné 66. místo.

I pětka žen měla stejnou vítězku jako páteční sprint, a sice Polku Kowalczyk. Nejlepší z Češek, Eva Vrabcová-Nývltová, dojela dvacátá se ztrátou jedné minuty a pěti vteřin. Petra Nováková skončila 57., Sandra Schützová 86.

V neděli je na programu 10 a 15 km volně, do závodu naskočí Jirka Magál, Ondra Horyna, Eva Vrabcová-Nývltová, Petra Nováková a Karolína Grohová.