Běžci úspěšně absolvovali závody Slavic Cupu v Polsku

3 min 28 s

Čeští běžci na lyžích uplynulý víkend absolvovali závody v polské Wisle v rámci Slavic Cupu a zaznamenali hned několik výborných výsledků. Své zástupce Česko mělo i v rakouském Saafeldenu a německém Hohenzollernu.

lavic cup je seriálem závodů běžeckého lyžování pořádaný mezinárodní lyžařskou federací FIS, jedná se o jeden z devíti kontinentálních pohárů, koná se už od roku 2005. V minulosti celkové hodnocení Slavic cupu ovládli třeba Aleš Razým nebo Dušan Kožíšek.

Do polské Wisla-Kubalonka se vydala početná skupina českých závodníků i proto, že jde o lokalitu jen kousek od českých hranic. Úspěchy zapsali hlavně mladí běžci na lyžích, na které v sobotu čekal intervalový závod klasickou technikou na 7,5km.

Dívky totiž obsadili celé stupně vítězů. Pro vítězství si dojela Marcela Nosková, druhá byla Sofie Vyhlídková a třetí Barbora Kvášová. Mezi chlapci si pro cenný kov dojel druhý Jakub Salaba. V dospělé kategorii byla z žen nejvýše jedenáctá Anna Strouhalová.

V nedělním závodě volně to byla pro Česko další várka medailí. V kategorii U18 tentokrát vládla Barbora Kvášová, druhá byla Josefína Mladenková a stupně vítězů doplnila Polka Rucka. Mezi chlapci zvítězil Jakub Salaba, na stupních vítězů ho doprovázel ještě třetí Pavel Melichar. V dospělé kategorii se blýskla třetím místem Anna Milerská.

Na závodech v Německu se v kategorii U18 blýskl 5. místem Hynek Steinbach, mezi ženami byla osmá Barbora Havlíčková, o pozici za ní intervalový závod na 10km dokončila Petra Vitáková. V Rakousku byla ve sprintu volně celkově desátá Ines Cvrčková, v neděli si na desítce dojela pro 9. místo.