Běžci prožili vydařený prodloužený víkend v Chamonix.

1 min 51 s

Řadu pěkných výsledků si ze závodního víkendu ve francouzském Chamonix přivezli čeští běžci na lyžích. Ve finále OPA Cupu byli vidět především Michal Novák a Sandra Schützová.

V třídílném finále OPA Cupu ve francouzském Chamonix bojovalo celkem šest českých zástupců. Celkově z toho byla dvě pěkná šestá místa v hodnocení minitour. Jedno zásluhou Sandry Schützové o druhé se v kategorii juniorů postaral Michal Novák. Ten dokonce vystoupil na pódium i v sobotním individuálním závodě na 10 km volnou technikou.

Solidní výkon podali v pátečním prologu také Šárka Jirásková a Jonáš Bešťák, když si doběhli pro 15. a 10. příčku. V mužích se Miroslavu Ryplovi povedl nedělní stíhací závod na 15 km, ve kterém zajel 15. nejrychlejší čas dne. Tím se posunul na celkové 22. místo.