×
ZOH Pchjongčchnag: po sjezdu mužů přesunut i obří slalom žen

ZOH Pchjongčchnag: po sjezdu mužů přesunut i obří slalom žen

12.02.2018

Počasí si zatím zahrává se alpskými lyžaři na Olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na 12. února plánovaný obří slalom žen musel být kvůli silnému větru dosahujícího až 120 km/h zrušen a přesunut na 15. února, tedy stejný den, na který byl přesunut sjezd mužů.

První start alpských lyžařů se na Olympijských hrách opět odkládá. Sněhové podmínky i kvalita pisty jsou výborné, vítr přes sto kilometrů v hodině spojený s mrazem -20°C však závod nedovolil odjet. "Vyjely jsme nahoru gonolou a ani se nepřevlíkaly, bylo zrušené," hlásí Kateřina Pauláthová, ktrá měl na trať občího slalomu vyrazit jako první z Češek s jedenačtyřicítkou na hrudi.  

Alpští lyžaři proto na svůj první závod na hrách už druhý den čekají. Podle plánu by se zítra 13. února měla konat alpská kombinace mužů, pozítří 14. února slalom žen. Odložený mužský sjezd a dnešní obří slalom by se měl jet 15. února. Starty jsou plánovány následovně: 1. kol obřího slalomu žen 1.30 SEČ, sjezd mužů 3.00 SEČ a druhé kolo obřího slalomu slalomu žen 5.15 SEČ.

(EK)

Photo:IG DSV

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska