Závodníci i fanoušci si báječně užili Předsilvestrovskou Ski Show ve Špindlerově Mlýně

6 min 58 s

Tradiční show ve Svatém Petru předznamenala oslavy konce roku.

Pořadatelé vybojovali svůj malý boj s přírodou: obleva ani ranní mrholení lyžaře nezastavilo, závodní trať na malém hangu černé sjezdovky World Cup ve Svatém Petru byla perfektně připravena. Po dopoledním veřejném závodě se prezentovala kompletní česká žákovská a juniorská špička, doplněná o členy reprezentačního A-týmu. Dobré účasti pomohlo i to, že vedlejší Skiaerál Stoh je jeden z mála aktuálně dostupných tréninkových areálů, sníh chybí téměř všude, na Stohu je.  Ve dvou tratích slalomu -modré a červené - se ve vyřazovacích bojích exhibičního klání utkali postupně ve třech kolem muži i ženy. Pavel Lipanský, technický ředitel závodů a zkušený traťmajster závodů Světového poháru, pochválil také Skiareál Špindlerův Mlýn: „Že trať vydržela všechna tři kola mužů i žen svědčí o tom, že bylo dobře uměle nasněženo, i když těch mrazivých dní letos bylo pomálu.  Areál udělal pro lyžování maximum v rámci podmínek, o kterých rozhoduje počasí.“

Sportovní postřehy doplnil Aleš Krýzl, jeden z organizátorů akce a předseda alpského úseku: "Výborné výkony podali Adam Kotzmann, který vyhrál první jízdu, Honza Skořepa - mladší junior - třetí v prvním kole, a Honza Zabystřan, který skončil v první kole čtvrtý, ač je teprve druhým rokem starší žák. Všiml jsme si také Honzi Ouvína, který v prvním kole dojel devátý, i když je teprve první rok starším žákem. Podobně jsou na tom i ženy a děvčata, v první jízdě překvapila nejrychlejším časem starší žákyně Nikola Dubnová, která se do závodu kvalifikovala z dopoledního veřejného závodu. Nikola Dubnová přitom není v reprezentačním družstvu. Překvapením byly pro mě také Tereza Nová a Nikola Bubáková - starší žákyně - páté a šesté v prvním kole. Devátá skončila také starší žákyně Klára Kašparová. Výkonnost žáků a juniorů nám dává dobrý předpoklad k dobré výkonnosti v nejbližší době." Aleš nám také zodpověděl otázku ke zhodnocení uplynulého roku: "Největší radost mám z toho, že všichni nakonec překonali choroby a zranění - od známým záležitostí Šárky Strachové, Ondry Banka a Kryštofa Krýzla, přes Andreu Zemanovou a její utržené koleno, Honzu Čermáka, který se zotavil ze zlomenin obou nohou, Báru Strakovou, Ivu Křížovou a další  ... takže i do dalšího roku přeju všem především pevné zdraví a samozřejmě skvělé sportovní výkony!"

Reportáž ze závodu můžete shlédnout na webu České televize, celý pořad pak 3. ledna 2014 od 17 hodin na ČT Sport.

Snímky ze show najdete v galeii pod článkem, bohatou fototogalerii najdete také  na Facebooku na Alpském lyžování. V ženské kategorii se o první místo ve shodném čase podělily Bára Straková a Eva Kurfürstová, mezi muži vyhrál Kryštof Krýzl. Ale to snad dnes ani nebylo důležité, závodníci a fanoušci se dobře bavili a parádně společně uzavřeli rok 2013.

Děkujeme všem, kteří na místě přispěli k báječné atmosféře!

(AH)

Výsledky exhibičního závodu Předsilvestrovská Ski Show 2013, sprint slalom typu City Event, trať Black FIS World Cup

Ženy - 1. Barbora Strakova a Eva Kurfürstová, čas 12.69, 3. Nikola Bubáková, +0.13

Muži - 1. Kryštof Krýzl, čas 11.62, 2. Martin Píša, +0.17, 3. Filip Trejbal +0.30