Tradiční lyžařská show ve Svatém Petru úspěšně orámovala oslavy konce roku

3 min 10 s

Závodní trať na malém hangu černé sjezdovky World Cup ve Svatém Petru byla tradičně perfektně připravena, mrazivé ráno předposledního dne roku tak uvítalo první příchozí, fanoušky i závodníky.  V úterý 30. prosince se zde již tradičně po dopoledním veřejném závodě prezentovala kompletní česká žákovská a juniorská špička, doplněná o členy reprezentačního A-týmu. Ve dvou tratích slalomu - modré a červené - se ve vyřazovacích bojích exhibičního klání utkali postupně ve třech kolem muži i ženy.  Závěr akce pak tradičně zajistili demo jízda lyžařských instruktorů SkolMaxu, tentokrát namísto s hořícími pochodněmi v rukách dorazili v moderních diodových oblecích, které na svahu po soumraku vypadaly velmi efektně.

Oficiální výsledky naleznete zde na stránkách Danutimimg, již novoročně označené v sekci roku 2015.

V ženské kategorii se o první místo ve shodném čase podělily Gabriela Capová a Andrea Zemanová, mezi muži vyhrál o jedinou setinu Kryštof Krýzl. Ale to snad dnes ani nebylo důležité, závodníci a fanoušci se dobře bavili a parádně společně uzavřeli rok 2014.

Děkujeme všem, kteří na místě přispěli k báječné atmosféře!

Na místě byly tradičně přítomny televizní kamery, celý pořad pak 4. ledna 2015 od 13:15 hodin na ČT Sport, dále ještě dvě reprízy - v pondělí 5.1. 11:30 a 12.1. také v 11:30. Později se záznam samozřejmě objeví také na televizním webu.