×
To je pech! Sjezdařka Pauláthová byla pouhých 14 setin od bodů ze Světového poháru

To je pech! Sjezdařka Pauláthová byla pouhých 14 setin od bodů ze Světového poháru

02.12.2013

Kateřina Pauláthová si v závodu Světového poháru v americkém Beaver Creek vybrala pořádnou smůlu. Po prvním kole obřího slalomu skončila pouhých 14 setin vteřiny za postupovými pozicemi. „Škoda, škoda. Kopec úžasnej, pista super, šílená smůla. To je přece nic v takhle dlouhém obřáku,“ smutnila sympatická Kača. A měla pravdu – 14 setin v obřím slalomu dlouhém 69 vteřin je opravdu naprosté minimum.

Reprezentantka a specialistka na obří slalom Kateřina Pauláthová se do závodu Světového poháru pustila s relativně vysokým startovním číslem 48, všechny elitní závodnice už byly tou dobou v cíli. Ona přesto dokázala zabojovat a v cíli se dívala na své jméno na průběžném 28. místě – to by znamenalo postup do druhého kola a útok na zisk bodů ze Světového poháru. (Své první získala, jak jinak než v obřím slalomu, na domácí půdě ve Špindlerově Mlýně v sezoně 2011/2012, kdy všechny překvapila skvělou jízdou a výborným 28. místem.) Kateřina tak musela nervózně čekat na výsledky dalších závodnic s ještě vyššími startovními čísly, než měla ona. A bohužel hned třem se podařilo její čas překonat.

Nakonec z toho tedy bylo konečné 32. místo s naprosto minimální ztrátou 14 setin na postupovou třicítku. Kateřina z toho byla smutná, ale rozhodně se nevzdává.  „Cítila jsem se před startem v pohodě. Jelo to brutálně rychle, hrozně mě to mrzí, že to nevyšlo. Musím se ještě pořádně podívat na mezičasy, ale žádnou chybu jsem si neuvědomila. To fakt zamrzí! Kdy už přijde to štěstí, říkám si,“ neskrývala sympatická závodnice rozpaky z výsledku.

Kompletní výsledky obřího slalomu SP v Beaver Creek najdete zde.

Malou náplastí pro ni může být fakt, že ve startovním poli je po Američance Mikaele Schiffrinové druhou nejmladší závodnicí a všechno má ještě před sebou. „Vím, že na to mám. Chybí jen kousíček. Přijde to,“ věří dvacetiletá Kateřina Pauláthová. Na stejné sjezdovce jako včerejší Světový pohár se za rok pojede světový šampionát. Snad si tedy naše nadějná sjezdařka vybrala smůlu na tomto kopci na mnoho let dopředu… 

text: SH/katerinapaulathova.cz

Kateřina Pauláthová si v obřím slalomu SP v Beaver Creek vybrala pořádný kopec smůly... foto: Zoom-agence

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska