SP Zauchensee: Ester Ledecká bere v alpské kombinaci skvělé 6. místo!

4 min 55 s

Paráda, Ester ledecká ukazuje ve Světovém poháru svou sílu v další disciplíně. V alpské kombinaci v rakouském Altenmarktu - Zauchensee byla po rychlostní části 5., slalom zvládla v 15. čase a celkově vybojovala skvělé 6. místo. Gratulujeme. Ondřej Berndt v Adelbodenu nedojel. Elese Sommerová vyhrála slalom kategorie NJR ve Val Gardeně a zaznamela své nejlepší body.

„Myslím, že je to skvělý výsledek, pro mě i částečné překvapení a jsem na sebe i celý tým pyšná. Rozhodně jsem nečekala, že mě po super-G přeskočí jen jedna závodnice, z toho mám velikou radost a je to pro mě velmi cenné. V rozježďovacím slalomu to bylo hodně rozbité a taky postavené mnohem složitěji než v závodě, takže jsem z toho moc dobrý pocit neměla. Navíc jsem se trochu zapomněla v čase a teď jízd ve slalomovém rozježdění moc nestihla. O to víc jsem si ti pak užila v závodě,“ uvedla prostřednictvím své zastupující agentury Ester Ledecká

Nyní se Ester přesouvá na snowboard, už v úterý ji čeká první SP sezóny a o dva poději další. Na lyže by se měla vrátit zase za dva týdny v Bansku, kde se jedou dva sjezdy, z toho jeden jako náhrada za zrušené Val d’Isere v prosinci. „Motivace zůstává na všechny závody pořád stejná, vůbec ji nemění, jaké mám zrovna výsledky. Budu se těšit na každý závod.“

Ve švýcarském Adelbodenu závodili muži ve slalomu a obřím slalomu. V obřím slalomu nebyl na startu jediný český závodník, jednička v týmu Kryštof Krýzl má stále zraněný kotník, kontrolní MRI odhalila nějaké nesrovnalosti a tak musí s návratem ještě nějaký den počkat. Ondřej Berndt se soustředil pouze na slalom, který bohužel nedokončil v prvním kole. Vyrovnanost mužského alpského lyžování ve v technických disciplínách posouvá do výšin, kde ještě nikdy nebyla. Na tak profilově náročném svahu, jako je Adelboden, bylo potřeba mít na postup mezi elitních třicet ztrátu pouze 1,52s ve slalomu a v obřím slalomu dokonce 1,43s. Takto malé odstupy jsou zkrátka šílené.

Elese Sommerová na NJR v italské Val Gardeně vyhrála jeden slalom a ve druhém obsadila 2. místo. Bodově zajela nejlepší výsledek kariéry a průměr posunula o tři body na 46,64 FIS bodů, čímž se posune na páté místo v ČR.