Slalom SP ve Flachau: Šárka Strachová po třetím místě v prvním kole nakonec devátá

5 min 23 s

Další umístění v TOP10 a s ním 29 bodů za 9. místo do hodnocení SP si na své konto v posledním slalomu SP konajícím se před MS připsala Šárka Strachová. Celkem jich má nyní 211 a ve slalomu jí patří 6. místo, stejně tak jako ve WCSL, což znamená, že do mistrovského slalomu ve Vailu bude nasazená v nejvyšší výkonnostní skupině 1 – 7.

Po výborné jízdě v prvním kole Šárce opět - už potřetí za sebou - patřilo skvělé třetí místo. Útok na další bedny však nevyšel. Trať druhého kola byla už poměrně rozbitá, po několika závodnicích se v ní vyjely nepříjemné koleje a tak trochu sváděla k chybám. Pohřbila naděje 8 závodnic, což je na ženskou část SP poměrně vysoký výpadek. Šárka bohužel hned v 6. brance zaváhala, když mírně přetočila hrudník. Díky tomu ztratila výšku stopy a obtížně pak hledala rytmus. K dalšímu zaváhání a ztrátě optimální stopy došlo na jedné z vln, kde byla postavená složitější figura, jež ze závodu vyřadila nejednu slalomářku. Ve spodní části trati Šárka předvedla standardně dobrou jízdu. Podtrženo, sečteno, cílem projela v 7. průběžném čase. Na startu v tu chvíli stály ještě dvě nejrychlejší závodnice z prvního kola. Jak Tina Maze tak po prvním kole vedoucí Frida Hansdotterová své pozice uhájily a tak Šárka nakonec brala - stále vynikající - 9. místo. "Mám trochu problém s tím, když je trať rozbitá. Nemůžu jet vlastní stopu a musím jet v rýhách. Netrefila jsem to tak dobře, nahoře udělala pár chyb, které mě stály víc času a vzhledem k tomu, jak bylo první kolo natěsno, bylo jasné, že každá větší chyba bude znamená několik míst pokles," zhodnotila Šárka.

Další české závodnice nepostoupily do druhého kola. Martina Dubovská, která stále není zdravotně pořádku, chybovala a dojela 51. „Nevyšlo to podle mých představ, hned v třetí brance mi to odstřelilo lyži a dostala jsem se mimo trať, takže jsem věděla, že už nemám šanci. Bylo taky poznat, že jsem týden jen ležela, bude třeba potrénovat a bojovat dál, nezdávat se,“ říká odhodlaně Martina.

Michaela Smutná  skončila 57.  „Celý den jsem se necítila moc dobře, na rozježdění mi to nešlo, nemohla jsem se chytit,“ vypráví Michaela. Obavy měla  také z kvality trati, která s jejím startovním číslem nebyla už dobrá. „Bohužel se mi nepovedlo jet tak, jak jsem chtěla. Jela jsem zbytečně s respektem a neriskovala, což byla chyba,“ uzavírá Michaela.

Výsledky slalomu ve Flachau najdete zde.