Skvělý výkon a bronzová medaile Jana Zabystřana v obřím slalomu na MSJ v kategorii U18!

5 min 6 s

Jan Zabystřan dosáhl na právě probíhajícím Mistrovství světa juniorů v alpském lyžování skvělého výsledku, když ve své kategorii U18 skončil v obřím slalomu na třetím místě.

Neměl přitom vůbec snadnou startovní pozici. Do závodu nastoupil s vysokým číslem 102 (nutno zmínit, že šlo o celé juniorské startovní pole, nejen kategorii U18), ale dokázal se prosadit do první šedesátky, na 53. místo. Ve druhém kole se pořadím „prokousal“ ještě výše, až na 38. místo celkově, a v jeho kategorii U18 z toho byla zmíněná bronzová medaile.

Stojí za připomenutí, že Zabystřan je v juniorské kategorii prvním rokem. V U18 tedy patří do mladšího ročníku 1998, spadají tam i ročníky 1997. A také celkový výsledek (38. pozice) mezi juniory představuje výborný výkon, v této kategorii závodí ročníky až do 1994, a každý, kde se věnuje závodně lyžování, má jistě představu, co tento věkový rozdíl v juniorech znamená. A ti zvídavější v analýze jeho jízdy najdou i velmi výborné časové odstupy, kterých se svým startovním číslem dosáhl vzhledem k těm nejlepším. Prostě super výkon, gratulujeme!

Zabystřanovu jízdu zachytil na svém FCB profilu jeho trenér Filip Marek, zde je odkaz, nejsme si jisti, jak bude všem fungovat podle nastavení Filipova profilu.

Jak dopadli v obřím slalomu další naši reprezentanti?  Daniel Paulus skončil celkově 49., hned za ním Jan Straka 50., Filip Forejtek nedokončil první kolo. A aby to jen tak nezapadlo: Honza Straka skončil v U18 šestý, což je také výborný výsledek!

Už v sobotu jely svůj obřím slalom juniorky, Andrea Arnold skončila na 54. místě a o dvě pozice za ní Veronika Čamková (56.). I u Andrey je nutno vyzdvihnout její výsledek v kategorii U18, kde vybojovala první desítku povedeným 9. místem.

Naši také zanechali sympatický dojem v týmovém závodě v paralelním slalomu, kde v úvodní rozjížďce potrápili později vítězné Nory, v bodovém hodnocení skončil souboj 2:2 a o postupu soupeře rozhodly jen lepší časy.

Šampionát má své vlastní stránky, kde můžete sledovat kompletní výsledky a další zajímavosti.

Dnes (9.3.15) se jely na MSJ slalomy.  Bohužel obě naše zástupkyně nedokončily první kolo. Mezi juniory nejlépe skončil opět Jan Zabystřan, celkově opět 38., a ve své kategorii U18 na výborném 7. místě, Martin Štěpán nedokončil první kolo, do druhého nenastoupil Daniel Paulus a nedokončil ho Jan Kučera.