Sjezdaři zakončili rok tradiční Předsilvestrovskou Ski Show, vyhráli ji Kmochová a Forejtek

5 min 18 s

Alpští lyžaři se již po dvaadvacáté rozloučili se starým rokem na tradiční Předsilvestrovské Ski Show. Dopoledne byl na programu veřejný závod na nově otevřeném Audi Race Tracku, z nějž se tři nejrychlejší ženy a tři nejrychlejší muži kvalifikovali do odpolední exhibice, ve které se utkali se současnými i bývalými reprezentanty.

Vítězi veřejného závodu se stali Lukáš Novotný a Barbora Peroutková. Dalšími postupujícími z veřejného závodu byli Karolína Thérová, Gabriela Knutsonová, Miloš Běhoněk a Petr Záhrobský, ten však měl, coby bývalý úspěšný reprezentant účast v exhibici jistou.

Z bývalých reprezentantů kromě již zmiňovaného olympionika a vítěze EP Petra Záhrobského přijel také mistr ČR ve slalomu z roku 1996 účastník MS 1996 David Horáček. Největším tahákem akce a hvězdou byl ale Ondřej Bank, který otevřel Audi Race Track a stanovil základní čas veřejné trati.

V rolích předjezdců na Show se představili bývalý frontman kapely Support Lesbiens a současný frontman kapely Portless Kryštof Michal, šéftrenér juniorské reprezentace Jan Fiedler a bývalý reprezentant a TV komentátor Jan Holický. Ze současných reprezentantů závodili členové mužského áčka Ondra Berndt a Filip Forejtek, dále dorazila nejlepší neslyšící lyžařka světa a členka vítězného týmu z poslední Světové zimní univerziády Tereza Kmochová a dalším členem vítězného UNI týmu Adamem Zikou. Nechyběli ani nadějní mladí junioři Elese Sommerová a Adam Klíma či žákovské naděje Barbora Nováková (vítězka Trofeo Topolino), David Kubeš a řada dalších.

Show se jela formátem Alpine Rock Festu, tzn., že závodníci absolvovali tři kola. Z prvního postoupilo dvacet závodníků do kola druhého a z druhého kola postoupilo deset do závěrečného finále. Časy jednotlivých kol se nesčítaly a těmi nejrychlejšími nakonec byli Tereza Kmochová a Filip Forejtek. Tereze porazila mladičkou Julii Celine Sommerovou očtrnáct setin, další čtyři setiny za nimi skončila třetí Klára Pospíšilová. Ve finále mužů Filip Forejek o jedenáct setin předčil Martina Štěpána, třetí místo patřilo Adamu Zikovi, který na Forejtka ztratil čtvt vteřiny.

Celou akci natáčela Česká televize a na programu ČT Sport její 25 minutový sestřih můžete shlédnout ve čtvrtek 4. ledna 2018 v 16.20, reprízu pak 5. ledna v 1.00 hod. v noci. První vlaštovka v podobě šestiminutové reportáže bude vysílána 4. ledna už v 11.30 hod. Pořad bude následně k zhlédnutí na www.ceskatelevize.cz

Výsledky žen najdete zde, výsledky mužů zde.

Photos: CzechSki/O.Mrákota