×
Ondra Berndt boduje v alpské kombinaci ve Wengenu. Filip Forejtek těsně za ním na nepopulární jednatřicáté příčce

Ondra Berndt boduje v alpské kombinaci ve Wengenu. Filip Forejtek těsně za ním na nepopulární jednatřicáté příčce

12.01.2018

Alpská kombinace ve Wengenu znamená první body, respektive bod, v olympijské sezóně v mužské části reprezentace. Postaral se o něj Ondřej Berndt na třicátém místě. Jedinou příčku za ním, o pouhých šest setin, skončil věkem junior Filip Forejtek. Lehce trápící se Kryštof Krýzl byl čtyřiatřicátý.

Wengen na alpskou kombinaci opět vytasil zuby, když počasí nebylo dobré a pista na slalom byla rozbitá. Klíčové proto bylo dostat se po prvním kole (sjezdu) do třicítky a využít přední startovní pozice ve slalomové části. To se na jedničku podařilo Victoru Muffat Jeandetovi (FRA) a Pavlu Trichičevovi (RUS). Muffat Jeandet se z 27. místa posunul až k vítězství a Tricičev z 29. místa na životní druhé místo. (Také vidíte paralelu s MS 2017 ve Svatém Mořici, kde domácí L. Aerni vyhrál z 30. pozice? A opět ve Švýcarsku…)

Trio českých reprezentantů po sjezdové části figurovalo mezi padesátým a třiapadesátým místem s – na body - hratelnou ztrátou čtyř vteřin. Forejtek padesátý, Krýzl dvaapadesátý a Berndt třiapadesátý. Slalom se z našich nejvíce povedl Ondřeji Berndotovi, když se 23. časem (s devátým nejrychlejším mezičasem na posledním úseku) propracoval na 30. příčku a získal jeden bod do hodnocení SP. Loni zde v alpské kombinaci poprvé v kariéře bodoval, dnes přidal druhý výsledek, alpská kombinace ve Wengenu mu evidentně sedí a my gratulujeme. „Je úžasné, že Bernťas na ten bod dosáhl,“ byl rád předseda Úseku AD Aleš Krýzl.

Filip Forejtek byl jen šest setin od životního úspěchu v podobě bodů z SP. I tak je ale 31. místo velmi slušným výsledkem. „Sjezd se mi docela povedl s tím startovním číslem, co jsem měl. No a slalom jsem měl jet rychlejc, abych nebyl 31., což mě štve,“ zhodnotil svůj dosud nejlepší výsledek ve Světovém poháru Filip s tím, že se mu líbilo dění kolem závodu. „Atmosféra byla dobrá a lítaly i stíhačky. Jinak zítra jedu z tréninkových důvodů sjezd.“ Znamená to, že Filipa uvidíme na klasickém slavném Lauberhornu, pojede se startovním číslem 57. 

„Jsem rád, že jsem se dnes nezabil ve sjezdu na prvním skoku. Šel jsem do toho s chutí, pořádně se od startu rozpíchal na Hundschopfu letěl tak daleko, že jsem dopadl až na rovinu. Podle Kosteliče jsem tam dnes udělal rekord v délce skoku. Jenže jsem si u toho orazil patu, zablokoval krk a hlavně se hodně lekl, takže zbytek jízdy už byl o přežití, byl jsem z toho pořádně ‚vykloktanej‘.“ Ve slalomu pro změnu 2x dostal přes nos. „Od toho okamžiku už si z jízdy zas tolik nepamatuji, vím jen, že trať byla rozbitá. Absolutně nechápu, jak se to mohlo stát, protože mám chránič,“ pokrčil rameny Kitan.

Ester Ledecká v tréninku sjezdu v rakouském Bad Kleinkirchheimu zajela pátý nejrychlejší čas. Sjezd na programu v neděli, do sobotního super-G odstartuje se startovním číslem 46. Závod přenáší Eurosport od 11.00 a sjezd ve Wengenu od 12.15 hod.

Výsledky alpské kombinace ve Wengenu najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgence, Ivo Stejskal, FB O.Berndt

Fotogalerie


Partner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska