×
Ohlédnutí za úspěšným soustředěním v Chile

Ohlédnutí za úspěšným soustředěním v Chile

02.10.2017

Z pětitýdenního soustředění v Chile se 25. září vrátili sjezdaři Ondřej Berndt, Jan Zabystřan, Filip Forejtek a juniorský reprezentant Tomáš Klinský. Ester Ledecká přicestovala podle plánu již o týden dříve. V závěrečném závodním týdnu se v Jihoamerickém poháru (SAC) v El Coloradu vedle Ondry Berndta výtečně dařilo Honzovi Zabystřanovi. Vedle skvělého tréninku nás těší, že si v Chile všichni naši zúčastnění zlepšili v některé z disciplín FIS body.

„V Chile jsme letos měli super trénink, v rychlostních disciplínách lepší než loni, napadlo více sněhu, dobře jsme otestovali materiál. Trénink obřáku sice nebyl tak kvalitní, jak bychom si představovali právě kvůli většímu množství sněhu, ale celkově jsem spokojený,“ zhodnotil šéftrenér reprezentace a osobní trenér Ester Ledecké Tomáš Bank.

Rovněž závodníci byli nadšení. „Jak napadlo více sněhu, nebyl tolik agresivní a skluznice kolem hran se tak nevypalovaly,“ pochvaloval si Ondřej Berndt. „Parádně jsme natrénovali sjezdy i slalomy. Bylo perfektní být na kopci s Ester a klukama. Bany připravoval skvělé tréninky, vždy z podmínek vytěžil maximum tak, abychom měli co nejlepší trénink. Když bylo tvrdo měli jsme techničtější tratě, když napadl čerstvý sníh, postavil to do rychla, aby to trochu jelo. Otestováno také je. Máme vybrané lyže – favority pro rovné sjezdy i pro techničtější. Nový rádius obřákových lyží dobře zatáčí, slalomky jsou taky super. Jsem hodně spokojenej,“ hlásil Jan Zabystřan.

Členové týmu podporovaného Tomášem Němcem, díky kterému se tato úspěšná akce opakuje již druhým rokem, odjezdili letos v Chile dvaadvacet dní na sněhu. Před závěrečnou sérií SAC se stihli i jeden den odreagovat v moře, kde řádili na prknech v neoprenech v 16°C teplém, respektive studeném moři.

Výsledkově se kemp také povedl. Poslední týden pobytu patřil, už bez Ester Ledecké, závodům SAC rychlostních disciplín a alpských kombinací v El Coloradu. Již dříve jsme informovali o vítězstvích Ondry Berndta a Ester Ledecké v SAC z úvodu soustřední. (Ondra slalom 1. místo za 14,82 FIS bodů, Ester 3x 1. místo - dva sjezdy a super-G za 16,06 FIS bodů, obří slalom 2. místo za 17,70 FIS bodů a slalom 3. místo).

Výborně si opět vedl Ondra Berndt: 8. a 12. místo obsadil v alpských kombinacích, jedno druhé kolo ve slalomu vyhrál. V super-G byl 14. za 26,48 FIS bodů, což jsou spolu s 25,86 FIS body vyjetými na začátku pobytu dva nejlepší bodové výsledky jeho kariéry v této disciplíně. Průměrem 26,17 FIS bodů se zlepšil o necelým šest bodů.

Nejlepší výsledek kariéry v alpské kombinaci zaznamenal v El Coloradu Jan Zabystřan. Dokázal se prosadit ve slalomových částech – jednou zajel nejrychlejší kolo, podruhé třetí čas. Celkově mu to vyneslo 9. a 15. místo za 27,19 a 37,62 FIS bodů. Průměrem 32,36 se posunul na 115. místo na světě, mezi juniory na 5. místo na světě.

Když hovoříme o pořadí juniorů, připomeňme, že Filip Forejtek je ve světových tabulkách nejlepším juniorem ve sjezdu. Ve Chile sice některé závody nedokončil, ale body nakonec vylepšil v super-G. Tomáš Klinský zaznamenal zlepšení v alpské kombinaci, v druhém závodě zajel 19. místo a celkově si polepšil o třicet FIS bodů. Ve sjezdech pak víceméně potvrdil svou úroveň, když zajel 3. a 4. nejlepší výsledek kariéry a téměř zopakoval body ze Špindlu z ledna.

Po návratu do vlasti si naši reprezentanti dopřejí dvoutýdenní pauzu od sněhu a následně vyrazí na některý z alpských ledovců.

(EK)

Photos: FB E.LedeckáPartner

Audi

Generální partner žákovské reprezentace

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska