Nejlepší nakonec aneb 16. místo Elese Sommerové ve slalomu na MSJ alpských lyžařů

6 min 45 s

Slalomářka Elese Sommerová se postarala o nejlepší výsledek české výpravy na mistrovství světa alpských lyžařů v bulharském Bansku. Šampionát, na kterém kvůli covidovým restrikcím mohli z českého týmu celkově startovat pouze dvě dívky a dva chlapci a na němž se závodili pouze ve třech disciplínách, dnes po deseti dnech skončil.

Kromě 16. místa ve slalomu nedávné účastnice dospěláckého MS Elese Sommerové, si česká výprava z MSJ odváží 23. místo Barbory Novákové v super-G, 25. a 30. místo Adama Klímy v obřím slalomu a super-G a 33. místo Davida Kubeše v obřím slalomu.

Výsledek Adama Klímy v obřím slalomu - 25. místo - lze vzhledem ke konkurenci a podanému výkonu považovat za druhý nejhodnotnější. Po skončení MSJ uvedl: “Ukázal jsem solidní lyžování,  bylo by ale dobré ho ještě zrychlit.” Nicméně s obřím slalomem v 25. místem v něm byl Adam, i přes drobné výhrady vůči svému výkonu ve druhém kole, spokojen. Škoda, že nedojel slalom, jeho nejsilnější disciplínu, v níž mohl reálně pomýšlet na lepší výsledek než v obřím slalomu, jeho pouť mezi slalomovými brankami ale skončila velmi brzy už v prvním kole.

Elese Sommerová nastoupila do obou dvou technických disciplín. Obří slalom nedokončila a ve slalomu se jí podařil velmi dobrý výsledek - 16. místo. Do slalomu nastupovala se startovním číslem 28 a po prvním kole jí patřilo 23. místo, které ve druhé kole souhrou všech okolností vylepšila na konečnou velmi povedenou 16. příčku. "Mám radost, že se mi podařilo dokončit slalom na MSJ s celkem slušným umístěním, ale bohužel včera při rozježdění na obří slalom jsem si poranila tříslo. Obřák jsem pak bohužel i kvůli tomu nedokončila. Před prvním kolem slalomu jsem proto byla nervózní a jízda nebyla úplně podle mých představ. V druhém kole jsem se snažila zajet lepší čas, ale zranění mě docela limitovalo, nemohla jsem tlačit do lyží tak, jak bych potřebovala," řekla Elese.

Barbora Nováková se umístila na 23. příčce v super-G, které je její hlavní disciplínou. Trať byla velmi technická a závod ztížily ještě nepříjemné poryvy větru. Po přechozím výkonu na Evropském poháru ve Val di Fassa (37. místo v téže disciplíně) měla sama vyšší očekávání, ale bohužel jí jízda zcela nevyšla. V obřím slalomu měla Bára nepříjemný pád a jízdu nedokončila, naštěstí však z hrozivěve vypadajícího pádu vyvázla bez zranění. Ve slalomu na MSJ nestartovala.

David Kubeš má rád SG a obří slalom, a to je především 'glider', závodník s citem pro skluz. Místní prudké a velmi technické tratě mu proto neseděly tak, jak by si přál a udělal na nich příliš hodně chyb. V super-G, kde byl nasazen jako dvanáctý, vypadl a v obřím slalomu obsadil 33. místo a ve slalomu vypadl.