×
Naši nejlepší závodníci mají nová „děla“!

Naši nejlepší závodníci mají nová „děla“!

11.07.2017

Členové národního reprezentačního týmu v alpském lyžování Martina Dubovská a Kryštof Krýzl májí nové koně v podobě Audi automobilů. Kryštof Krýzl je zbrusu novým členem Audi týmu a Martina Dubovská, coby nejlepší alpská lyžařka po Ester Ledecké, která dostává své Audi přes Úsek snowboardingu, obdržela Audi přidělené Úseku alpských disciplín jako takovému, když se Úsek AD rozhodl Audi ‚věnovat‘ další výkonnostně nejsilnější alpské lyžařce.

Martina Dubovská své Audi převzala doslova stylově. Z Liptovského Mikuláše, kde se svou rodinou bydlí, přijela do Prahy Pendolinem Českých drah, které českou reprezentantku podporují. Z vlaku vystoupila pouze s větší taškou Leki, značky jejich lyžařských holí, čili jednoho z jejích dodatelů materiálu, která obsahovala všechny důležité propriety na pobyt a trénink v Praze v Centru sportu Ministerstva vnitra, jehož je sportovcem. O několik dní později již se svým novým Audi vyrazila vstříc dalším sportovním dobrodružstvím, když odcestovala na měsíční lyžařské soustředění do francouzského Les 2 Alpes, kde se právě teď nachází.

„To auto je pro mě ‚mega‘ radost. Když jsem viděla, že mi Danuta volala (manažerka Úseku alpských disciplín), lekla jsem se, jestli jsem na něco nezapomněla, jestli nemám nějaký průšvih. Když mi řekla, že dostanu auto, byla jsem strašně šťastná. Nikdy jsem takové auto neměla… je úplně super. A na druhou stranu je to i motivace, abych pořádně makala a jednou si takové auto mohla sama koupit,“ sdělila nám k novému Audi Martina Dubovská.

Kryštof Krýzl, jakožto člen Audi týmu dostal své Audi o několik týdnů později, respektive 10. července. „Doufám, že budu ze všech závoďáků v Audi týmu nejrychlejší,“ culil se a rozhodně tím nemínil pouze jízdu za volantem. „Jsme rád, Audi je hezký, je to automat, což je pohodlný v provozu a na ježdění je to bomba, je to rychlý jako blázen, perfektně se ovládá a lehce parkuje, což oceňuji už teď v hustém pražském provozu. Jsem rád, člověk si sedne do novýho krásnýho auta, strašně dobře se na to zvyká.“

A kdy ho Kitan protáhne na delší vzdálenost a lyže? „Snad už brzy. Od 18. července máme naplánovaný soustředění v Saas – Fee, tak si ho se Svatíkem (servismanem S. Kovářem) užijeme.“ V srpnu se pak chystá na Nový Zéland, jak avizoval na konci závodní sezóny, aby si vylepšil body. „Mám šanci tam jet až dvanáct závodů. Jisté je, že pojedu Australsko-novozélandský pohár, což je série osmi startů, ty ostatní závody FIS a mistrovství Nového Zélandu ale asi také. Škoda, že tam si tu super káru nebudu moct vzít s sebou a budu si tam muset nějakou půjčovat…“ Jinak Kryštofovo koleno po posezónní operaci menisku drží, maká na kondici a na sněhu už by dvakrát. „Jednou na Kaunertalu začátkem června a jednou na Stelviu na konci června. Je to dobrý. Občas to koleno sice ještě ucítím, ale zlepšuje se to hodně rychle, rozsah mám stále větší,“ prozradil Kryštof.

Přejeme našim závodníkům hodně šťastných a na lyžích rychlých kilometrů s novými Audi!

(EK)

Photo: CzechSki

Fotogalerie


Partner

Audi

Generální partner žákovské reprezentace

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska