MS 2015: Kateřina Pauláthová po slibném sedmnáctém čase prvního kola obřího slalomu ve druhém kole bohužel odstoupila

5 min 59 s

Mínus tři stupně, slunečné počasí a skvělá kompaktní pista. To byly podmínky obřího slalomu žen na mistrovství světa v alpském lyžování v americkém Beaver Creeku. Členitá trať relativně menšího převýšení (325m proti na MS běžným 400m) s brankami rozestavěnými dále od sebe v prvním kole výborně sedla naší Kateřině Pauláthové, když v něm zajela výbornou sedmnáctou příčku. Chyba ve druhé jízdě ji však připravila o veškeré naděje na skvělý výsledek, závod bohužel nedokončila.

Na trať prvního kola naše reprezentantka vyrazila jako 40. v pořadí a na prvním mezičase ztrácela 0,53s, což byl čas srovnatelný s nejlepšími závodnicemi TOP 15, na druhém mezičase zajela 20. nejrychlejší úsek, poslední část jí vyšla a v cíli se mohla radovat z sedmnáctého místa, což byla skvělá výchozí pozice do druhého kola. Na vedoucí Fenningerou ztratila 2,21s a životní výsledek byl na dosah.

Dobře rozjetý závod se bohužel naší reprezentantce nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Na poslední hraně, kde byla postavená dlouhá průjezdná branka, se Kateřina postavila na vnitřní lyži a po pádu závod nedokončila. Je to obrovská škoda, připravila se tak o velmi dobrý výsledek. Podle mezičasů by jí v cíli nakonec patřilo nejhůř jedenadvacáté místo. Místo očekvávaného výsledku tak Kateřininu tvář zalilo moře slz. "Dokázala jsem si, že na to mám," hlesla v cíli a pak dodala "Jelo se mi výborně, pista byla perfektně tvrdá, jenže letělo to už tak, že jsem ani nevěděla co se vlastně stalo a najednou se válela na zemi. Musím se sebrat a poučit se," zhodnotila Katěřina svůj rozhodně ne první výpadek. Přejeme naší repreznetantce, aby se sebrala co nejrychleji a také, aby dnešní trpká zkušenost dopadla na úrodnou půdu a Kateřina začala závody dojíždět.

Druhá česká zástupkyně, Gabriela Capová, která se specializuje na slalom a obří slalom má pouze jako doplňkovou disciplínu, si po lehké viróze dojela pro konečnou čtyřiapadesátou pozici. "Gabka bydlela na pokji s Martinou Dubovskou a ta onemocnšla. Trochu jsem to od ní chytla, ale nakonec to nějak vybojovala," říká Ivan Cap. Jet po viróze těžký obřák v nadmořské výšce kolem 3000m není jednoduché, navíc Gábinnou disciplínou je slalom.

Další Češky nestartovaly. Šárka Strachová koncentruje síly na slalom a Martina Dubovská je nemocná. Doufejme, že se dá dohromady do sobotního slalomu, který je její nejsilnější disciplínou.

Doplňme ze čtvrtečního programu a výsledků na MS, že Martin Vráblík skončil třetí v kvalifikaci na páteční obří slalom mužů a bez problémů tak postoupil do hlavního závodu. Na start ho doprovodí Kryštof Krýzl, který kvalifikaci jet nemusel, neboť je mezi padesáti nejlepšími nasazenými.

Výsledky z obřího slalomu na MS najdete zde.