Ledecká v Crans Montaně zaznamenala druhý nejlepší výsledek sezony

3 min 25 s

Světový pohár v alpském lyžování žen pokračoval v sobotu ve švýcarské Crans Montaně druhým sjezdem. Ester Ledecká si tentokrát oproti pátečnímu závodu polepšila a vyjela si druhý nejlepší výsledek v této sezoně, když obsadila konečné 14. místo.

Nejlepším výsledkem Ledecké v této sezoně je jedenácté místo ze superobřího slalomu v rakouském Altenmarktu-Zauchensee, kde se závodilo před měsícem. Mezitím si Ledecká odskočila na závody na snowboardu a v lednu vyhrála dva paralelní slalomy v bulharském Pamporovu.

Na lyže se vrátila tento týden v Crans Montaně a v pátečním sjezdu vybojovala sedmnáctou příčku. V sobotním závodě se postavila na start s číslem 19 a hodlala své umístění z předchozího sjezdu vylepšit, což se jí nakonec také povedlo!

Jedinou výraznější chybičkou bylo podjetí stopy ve vrchní pasáži v ostré zatáčce za terénním zlomem, kde měly obrovské problémy takřka všechny závodnice, které v sobotu na svah vyjely. Ledecká se ale následně dokázala s tratí srovnat a předvedla povedenou jízdu, která jí vynesla konečné 14. místo a zisk 18 bodů do hodnocení Světového poháru. Na elitní desítku přitom ztratila pouhou jednu desetinu sekundy.

Ledecká se díky čtrnáctému místu v sobotním závodě posunula na 24. pozici v hodnocení sjezdu v rámci Světového poháru. V celkovém hodnocení Světového poháru pak české reprezentantce patří se 108 body 56. místo.

V norském Kvitfjellu se v sobotu jel sjezd mužů, kterého se zúčastnil Jan Zabystřan. Český reprezentant obsadil konečné 56. místo se ztrátou 2,75 sekundy na Nielse Hintermanna, který závod vyhrál.