×
Kryštof Krýzl do Pchjongčchangu nepojede, přetrhl si přední zkřížený vaz

Kryštof Krýzl do Pchjongčchangu nepojede, přetrhl si přední zkřížený vaz

28.01.2018

Velká smůla potkala pár dní před zahájením zimních olympijských her v Pchjongčchangu českého reprezentanta v alpském lyžování Kryštofa Krýzla. Na Světovém poháru v Garmisch Partenkirchenu si v obřím slalomu přetrhl přední zkřížený vaz v pravém koleni a čeká ho operace u profesora Christiana Finka v Hochrum u Innsbrucku.

„Hodně mě to mrzí, hlavně kvůli olympiádě, všechno k ní směřovalo a jak ta letošní sezóna nebyla moc dobrá, tak jsem se k ní svým způsobem upjal a hodně se na ni těšil. Jinak ale převládá spíš naštvanost, protože jsem měl plán, jak si ještě letos vyjet lepší FIS body. Tahle, až se budu vracet zpět, to bude do stejné pozice, v jaké jsem teď,“ naznačil Kryštof, že se své lyžařské kariéry nechce vzdát. „Určitě se vrátím, takhle nechci končit. Ještě bych se rád na tu olympiádu jednou podíval,“ uvedl jedenatřicetiletý lyžař.

Tři brány před cílem mělo problémy více závodníků, viditelnost nebyla optimální vinou difuzního světla a Kryštof na nerovnosti uletěl po vnitřní lyži, ale ustál to. Když znovu zabral a chystal se lyže přehodit do dalšího oblouku, začal lehce rotovat horní polovinou těla a v tu chvíli se to stalo. „Cítil jsem, že to křuplo a jakoby šly kosti na sebe.“ Následoval let vzduchem. „Když jsem dopad, tak jsem ani necítil bolest, ale věděl jsem, že je něco spatně,“ popisuje Kitan.

"Doktorovi v Ga-Pa se to nelíbilo. Říkal, že koleno je volnější a nabídl mi magnetickou rezonanci. Ta potvrdila přetržený vaz. Následoval odjezd na specializované pracoviště v Hochrumu u Innsbrucku. Profesor Fink řekl, že je to jasné a zítra v 10 ráno mě operuje," upřesnil český reprezentant.

V nemocnici se nenudí, se stejným zraněním je na vedlejším pokoji americký sjezdař Steven Nyman, který si včera ve sjezdu v Ga-Pa také přetrhl vazy „Už jsem ho byl navštívit, docela mě povzbudil,“ říká Kitan. V prosinci služeb profesora Finka využili také Filex Neurethur nebo Stefan Luitz.

Přejeme Kryštofovi zdárnou a rychlou léčbu a úspěšný návrat na bílé svahy.

(EK)

Photo:PeterKornatz/s-photo

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska