×
Kateřina Pauláthová: Netušila jsem, že se mnou na SP budou cloumat takové emoce

Kateřina Pauláthová: Netušila jsem, že se mnou na SP budou cloumat takové emoce

19.12.2017

Česká reprezentantka v alpském lyžování se dnes poprvé od vážného zranění kolene postavila na start Světového poháru. Obří slalom ve francouzském Courchevel sice nedokončila, ale byla ráda, že mohla být u toho.

„Bylo to silné. Málem jsem se nahoře dojetím, že na startu můžu být, rozbrečela. Cloumaly se mnou od rána emoce, že tam zase jsem,“ svěřila se  Kateřina Pauláthová. A jaký byl první Světový pohár? „Byla to taková facka, sice žádné očekávání jsem neměla, ale trať byla hrozně hrbolatá a zároveň ledová, prostě jsem netušila, že to koleno dostane takové rány. Navíc jsem na tomto povrchu ještě nestála.“

Na trati obřího slalomu vydržela až po poslední mezičas, pak v jedné z branek před nájezdem do závěrečné roviny přetočila hrudník, to ji vyhodilo mimo optimální stopu a následující branku už nestihla. „Holt, musím trénovat, ty branky za mě nikdo nenajezdí. Roviny už jdou dobře, ale na strmém mám ještě rezervy. Nejsem zatím schopna tam ty lyže agresivně mrsknout a pak je taky hodně náročné to na prudkém silově udržet. Taky mě trochu štve, že jsem to v hlavě víc od startu nepustila, bylo to takové mdlé, zalekla jsem se té trati. Když jsem si to během jízdy uvědomila, byla jsem už skoro dole,“ konstatovala, zatímco si ledovala oteklé koleno. „Dostalo fakt zabrat, asi na tohle ještě není zvyklé. Bolelo to nejvíc od operace. Okolní svaly pak byly úplně zatuhlé a v koleně to zezadu  tahalo. Ale fyzioterapeuta to pouvolňovala, zatejpovala a něčím namazala, určitě to bude dobré, koleno si prostě musí zvyknout.“

Zítra chce Kača nastoupit do paralelního slalomu po boku reprezentačních kolegyň Martiny Dubovské a Gabriely Capové. „Jet bych to chtěla, když už jsem tady a mám startovní místo. Navíc se kvalda jede v terčovém slalomu, což si myslím, že by mohla být pro obřákářky výhoda. Rozhodnu se ale ráno podle stavu kolena. Jestli mě bude bolet nebo bude nateklé, tak do toho nejdu, zatím není kde spěchat,“ uzavřela Kateřina. 

První z českého tria vyrazí na kvalifikační trať paralelního slalomu Martina Dubovská se startovním číslem 38, potom Gábina Capová se 47 na hrudi a 66 by měla obléknout Kateřina Pauláthová. Hlavní soutěž vysílá v přímém přenosu Eurosport od 17.45 hod.

Výsledky obřího slalomu žen v Courchevel najdete zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska