×
Ester Ledecká v druhém obřím slalomu FIS v Les Menuires zvítězila

Ester Ledecká v druhém obřím slalomu FIS v Les Menuires zvítězila

06.04.2018

Vítězství v obřím slalomu kategorie FIS si po středečním třetím místě odváží z Les Menuires Ester Ledecká. Hon olympijské vítězky v super-G (a pochopitelně v paralelním obřím slalomu na snowboardu) za lepšími FIS body zajišťujícími lepší startovní číslo v technických disciplínách pokračuje úspěšně.

Vítězství znamená 18,35 FIS bodů, čili druhý výsledek sezóny v obřím slalomu. Na druhý závod už nezůstaly všechny závodnice s kvalitními FIS body a tak byla přirážka vyjadřující kvalitu závodu dvojnásobně vyšší než ve středu. Nestartovala např. závodnice světové TOP30 Taina Barioz nebo Clara Direz, která má z EP vyjetých osm FIS bodů, které Ester ve středu porazila. A čtrnáctibodová vítězka prvního závodu se dnes po osmém místě v prvním kole rozhodla nenastoupit do druhého kola a své body tím pádem „nedat“. Ledecká dnes vedla už po prvním kole, ve druhém kole uhájila vítězství o šest setin před francouzskými konkurentkami.

Nový průměr Ester je k dnešku 18,03 FIS bodů a to je zlepšení o další bod, což v této fázi představuje 20 míst ve světovém žebříčku a po sezóně caa 165. příčku světa.

Gratulujeme k vítězství a držíme palce v nadcházejících startech. Ester je dále přihlášena na mistrovství Švýcarska ve slalomu v Meirigenu a na dva slalomy kategorie FIS do Samnaun.

Výsledky druhého obřího slalomu v Les Menuires najdete zde.

(EK)

Photo: FB E.Ledecká

Fotogalerie


Partner

Toyota

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska