Ester Ledecká obsadila ve sjezdu na mistrovství světa 17. místo

5 min 8 s

Česká reprezentantka v alpském lyžování Ester Ledecká skončila na 17. místě ve sjezdu na světovém šampionátu v Aare. Na zkrácené verzi sjezdu zaostala za vítěznou Ilkou Štuhecovou (SLO) 1,17s. Již druhou medaili z letošního šampionátu má Corinne Suterová (SUI) a bronzovou medailí se s bohatou sportovní kariérou rozloučila legendární Lindsey Vonnová.

Ester Ledecká vyjela na trať sjezdu jako dvacátá. V té době už slunce její střední část neosvěcovalo, nicméně vizuální podmínky byly o mnoho lepší než v super-G. Ester zajela na jednotlivých mezičasech 15., 17., 10., 26. čas. V cíli jí patřilo 17. místo, které už žádná z později startujících závodnic nepřekonala.

„S jízdou jsem spokojená,“ řekla v cíli Ester a už po průjezdu cílem bylo znát, že se Ester jízda líbila – smála se totiž. „Dnes to byl takový sjezd – sprint, kdy rozhodovala každá maličkost. Ale udělala jsem všechno tak, jak jsem měla naplánované. Ani nevím, kde jsem ztratila nejvíc. Uděláme rozbor a pak budeme vědět, kde byl problém,“ dodala.

Její působení na letošním MS závodem ve sjezdu končí, i když by mohla startovat i v technických disciplínách. Nyní dostává přednost snowboard. Ester ještě dnes odletěla do Jižní Koreje právě na snowboardové závody. Z MS si tak odváží 15. místo z alpské kombinace, 17. místo ze sjezdu a 27. místo ze super-G. „S 15. a 17. místem jsem moc spokojená. Když jsem startovala na svém druhém MS na snowboardu, skončila jsem šestnáctá a sedmnáctá,“ líčí podobnost a těší ji, že zde letos dosáhla v rámci MS své dosud nejlepší výsledky.

„Každým rokem jsem o kousek lepší a výš v listině, každý rok se posouvám. I tady mám lepší výsledky než na minulém MS. Snažím se a dělám co můžu. Kombinuji dva sporty, možná to proto nejde tak rychle, ale budu dřít a posouvat se kousek po kousku a je mi jedno, jak dlouho to bude trvat,“ uzavřela Ester.

V pondělí se jede disciplína, v níž mají naši muži ambice na velmi dobré umístění - alpská kombinace. Budou más reprezentovat Ondřej Berndt (startovní číslo 23), Jan Zabystřan (Startovní číslo 26) a Tomáš Klinský (stratovní číslo 52). Kryštof Krýzl zatím stále nemůže na sníh po špicaru a následném pádu v tréninku sjezdu. Má silně naražený bok a především holenní kost a to mu neumožňuje opřít se do lyžařské boty tak, aby mohl podat bezpečný a dobrý výkon.