×
EP: Dubovská a Capová bodovaly shodně 17. místem v PSL na Kronplatzu, Krýzl byl v SL ve Val di Fassa 22.

EP: Dubovská a Capová bodovaly shodně 17. místem v PSL na Kronplatzu, Krýzl byl v SL ve Val di Fassa 22.

18.12.2017

V sobotním paralelním slalomu Evropského poháru na italském Kronplatzu bodovaly obě dvě české reprezentantky Martina Dubovská a Gabriela Capová a v pondělí Kryštof Krýzl bodoval 22. místem v Evropském poháru ve Val di Fassa.

Klíčem k bodům v paralelním slalomu bylo kvalifikační kolo v klasickém slalomu, kterého se v ranních hodinách zúčastnilo 83 závodnic a jen 32 postoupilo dál do večerního závodu PSL. Martina Dubovská postoupila z 18. místa a Gábina Capová z 26. pozice.

Ve vyřazovacích kolech PSL soupeři proti sobě odjedou dvě jízdy. Jedou v jedné trati, pak si tratě soupeři prohodí a druhou v druhé trati. Lepší závodník jede první jízdu v červené trati.

Naše reprezentantky byly vyřazena v prvním vyřazovacím kole (osmifinále). Martina Dubovská v něm narazila na později bronzovou Švédku Magdalenu Fjällström. „Kvalifikaci jsem jela spodní část dobře, horní trochu nanic. No a paralel jsem si prohrála v závěru první jízdy. Druhou už jsem vyhrála, ale nestačilo to. Moje chyba, je zklamání, že jsem skončila takto brzy. Musím se poučit, abych ve středu byla rychlá,“ vyhlíží Maťa další paralelní slalom, tentokrát Světového poháru v Courchvel.

Gábina Capová natrefila na závodnici SP, Francouzku Nastasiu Noens. "Jsem ráda, že se mi podařilo postoupit ze slalomu, protože v něm byly malé rozdíly a pak jsem se těšila na paralel, který jsem jela  naposledy v týmové soutěži na finále SP 2016. Noens byla bohužel lepší než já, ale dala se porazit," přiznala Gábina Capová s tím, že by určitě prospělo více tréninku v paralelním slalomu (závod s obřákovými terči). 

Jelikož se obě české reprezentantky dostaly ve vyřazovací části závodu stejně daleko, umístily se shodně na 17. místě a každá získala osm bodů do Evropského poháru. Pro Dubovskou to byl první EP sezóny, tudíž se jedná o její první letošní body v EP, Capová bodovala už 22. místem ve slalomu ve švédském Funäsdalenu a celkem jich tak letos na svém kontě má sedmnáct.

Kyštof Krýzl v pondělí na EP ve Val di Fassa skončil 22. Po 1. kole mu s číslem 49 patřila 29. pozice, ve 2. kole využil dobrého startovního pořadí (startoval jako druhý) a zajel v něm 3. nejrychlejší čas. V konkurencí našlapaném závodě se posunul na konečné 22. místo, na vítězného Stefano Grosse ztratil 2,39s. Získal tak letošních prvních 9 bodů do Evropského poháru a doufejme, že i ztracenou sebejistotu, protože v poslední době se trápil lyžařsky a i po zdravotní stránce a víc než polovinu závodů ze zimní části sezóny nedokončil.

Výsledky paralelního slalomu EP žen na Kronplatzu nejdete zde, výsledky kvalifikačního slalomu zde a výsledky slalomu EP ve Val di Fassa zde.

(EK)

Photo: CzechSki/ZoomAgencePartner

Audi

Pool partner

Mediální partneři

Partnerská lyžařská střediska