Dubovská si v Jasné vyrovnala letošní maximum! Podruhé v sezoně vybojovala umístění v Top 15

3 min 20 s

Světový pohár v alpském lyžování žen ve slovenské Jasné měl v neděli na programu klasický slalom a slalomářská specialistka Martina Dubovská se v závodě blýskla vyrovnáním svého maxima z probíhající sezony. Ve druhém kole se posunula o sedm příček a obsadila konečné 14. místo.

Nejlepším výsledkem Martiny Dubovské v této sezoně bylo doposud čtrnácté místo z úvodního slalomu ročníku ve finském Levi, kde v polovině listopadu vybojovala ve druhém slalomu ještě také 16. místo. Od té doby se ale české reprezentantce nedařilo na tyto výsledky navázat a do první dvacítky se už nevešla.

Své čekání prolomila na svahu ve slovenské Jasné. Do druhého kola pronikla z 21. místa se ztrátou necelých tří sekund na vedoucí Mikaelu Shiffrinovou. Na elitní patnáctku ztrácela po prvním kole jen 43 setin.

Ve druhém kole na náročném svahu využila Dubovská svých obrovských technických kvalit a zajela desátou nejrychlejší jízdu. Díky tomu se postupně prokousala pořadím na dělené 14. místo s Francouzkou Chiarou Pogneauxovou.

Martina Dubovská si v celkovém hodnocení slalomu polepšila na 23. místo se ziskem 73 bodů. V průběžném pořadí Světového poháru patří české reprezentance 57. příčka.

Druhá česká závodnice na startu Adriana Jelínková, která v sobotu bodovala v obřím slalomu, nedojela do cíle prvního kola.

Závod v Jasné vyhrála vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová. Druhé místo obsadila mladičká Chorvatka Zrinka Ljutičová se ztrátou pouhých 14 setin sekundy. Třetí pozici vybojovala zkušená Švédka Anna Swenn Larssonová.