Bank sahal v olympijské kombinaci po medaili, nakonec skončil sedmý

6 min 43 s

Ondřej Bank dnes získal na olympijských hrách v Soči sedmé místo v superkombinaci. Po úvodní disciplíně - sjezdu - figuroval na skvělém druhém místě. Slalom mu ale nevyšel podle představ a český reprezentant se tak musel spokojit se sedmým místem. Martin Vráblík skončil patnáctý, Kryštof Krýzl devatenáctý.

Výkony Ondřeje Banka na olympijských hrách v Soči mají stoupající tendenci. Po 20. místě ve sjezdu dnes přidal ve své oblíbené superkombinaci sedmé místo. Lepší umístění, na které Ondřej po výtečně zajetém sjezdu, pomýšlel, mu asi není souzeno. Na předchozích hrách ve Vancouveru byl také sedmý, ještě o čtyři roky dříve v Turíně bral šesté místo. Ondřej se na tento závod důkladně připravoval a myslel na medaili, bohužel mu nevyšel slalom a na vysněný olympijský kov bohužel nedosáhl. "Je to zklamání, bude to zase smutná oslava moc hezkého sedmého místa," hodnotil Ondřej.

Že bude Ondřej bojovat o přední umístění napovídal už jeho včerejší výsledek z měřeného tréninku. Nikdo ze světové elity a sjezdařů specialistů nebyl rychlejší než náš reprezentant. Až za Ondřejem Bankem skončily sjezdařské veličiny jako Dominic Paris, Bode Miller nebo čerstvý olympijský vítěz ve sjezdu Matthias Mayer. A stejně to vypadalo i dnes. Ondřej měl výhodu nízkého startovního čísla čtyři a dokázal ho naplno využít. V superkombinačním sjezdu skončil po fantastickém výkonu na druhém místě. Rychlejší byl jen Kjetil Jansrud z Norska. Na Ondřeje měl náskok 14 setin vteřiny. Bylo jasné, že Ondra musí bojovat o medaili.

Do slalomu se pouštěl jako 29. v pořadí a bohužel mu jeho jízda nevyšla. Ondrovi chyběla mezi slalomovými brankami agresivita a na výsledném čase to bylo vidět. Slalom zajel až jako 16. nejrychlejší a to znamenalo propad z průběžného druhého na konečné sedmé místo, které je stále v konkurenci nejlepších sjezdařů světa velmi cenným výsledkem.  "Bohužel se mi prostě nedaří proměňovat tyhle příležitosti na skvělý výsledky. Nedá se nic dělat."

Na startu superkombinace byli i další dva čeští reprezentanti Kryštof Krýzl a Martin Vráblík. A oběma se dařilo dobře. Vráblík byl ve sjezdu 29. nejrychlejší a díky pátému nejrychlejšímu slalomu ze všech bral v součtu obou kol výtečné 16. místo. Kryštof Krýzl byl ve sjezdu, kterému se prakticky nevěnuje, 32. a ve své silnější disciplíně - slalomu - pomýšlel na vylepšení. A to se mu také podařilo. Mezi slalomovými brankami se propletl ve 14. nejrychlejším čase a celkově skončil 19. "Máme tři závodníky v nejlepší dvacítce. To je samozřejmě výborný výsledek, kterým se moc dalších zemí pochlubit nemůže. Ondra bojoval a je škoda, že to nevyšlo. Po tom sjezdu jsme asi všichni mysleli na medaili, ale to je sport," zhodnotil české výkony v superkombinačním závodě předseda Úseku alpských lyžařů Aleš Krýzl.

Kompletní výsledky závodu najdete zde.

Další šanci přidat zajímavé výsledky budou mít čeští sjezdaři v dalších závodech. Muže čeká pozítří superG, ženy ho mají na programu už zítra. Program závodů alpských disciplín najdete zde.