×
Skvělý úvod! Ledecká ovládla první závod Světového poháru snowboardistek

Skvělý úvod! Ledecká ovládla první závod Světového poháru snowboardistek

14.12.2017

Přesun z lyží na snowboard zvládla na jedničku. Ester Ledecká ovládla úvodní závod snowboardové sezony. V italské Carezze nepoznala přemožitelku v kvalifikaci, ani v samotném závodě. Velké finále vyhrála o 1,42 sekundy před Němkou Ramonou Hofmeisterovou.

Hned na úvod snowboardové sezony mají závodnice na programu maraton tří závodů ve třech dnech. A Ester Ledecká ho zahájila tím nejlepším možným způsobem. První den v Carezze nenašla přemožitelku nejprve v kvalifikaci a poté ani v samotném závodě. „Rozhodně jsem to nečekala, věděla jsem, že nemám moc najezděno. Snažila jsem se co nejlíp připravit, dát si ráno co nejvíc jízd. Na poslední chvíli jsme vybírali, na jakém pojedu prkně - a myslím, že jsme vybrali výborně! Musím zase pochválit celý tým. Bez nich bych to nezvládl,“ radovala se Ester.

Dvaadvacetiletá česká reprezentantka, která na vrcholové úrovni kombinuje lyžování a snowboarding, postoupila do závodu z prvního místa jako nejrychlejší závodnice kvalifikace. Ve vyřazovacích jízdách nejprve narazila na Rusku Milenu Bykovovou, kterou porazila téměř o vteřinu. Její čtvrtfinálová soupeřka Julie Zoggová ze Švýcarska spadla a problémy měla i semifinálová protivnice Alena Zavarzina, ta rovněž chybovala a v cíli na Ledeckou ztratila 2,26 sekundy.

Ve finále narazila česká závodnice na Ramonu Hofmeisterovou z Německa. A vedla si znovu naprosto suverénně. Pro první snowboardové zlato v nové sezoně si do finiše dojela s náskokem 1,42 sekundy. Na svém kontě už má celkově deset prvenství ve Světovém poháru. A další může přidat v nadcházejících dvou dnech, kdy se seriál přesune do Cortiny. V pátek je na programu paralelní obří slalom, v sobotu pak paralelní slalom.  Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři