×
Šárka Pančochová vlétla do Světového poháru skvělým třetím místem na Big Air v Miláně

Šárka Pančochová vlétla do Světového poháru skvělým třetím místem na Big Air v Miláně

13.11.2016

Šárka Pančochová si připsala parádní start do sezony a hned na jejím úvodu vystoupala na stupně vítězů Světového poháru. V úvodním Big Airu v Miláně česká snowboardistka skončila třetí. Kateřina Vojáčková při své premiéře obsadila 14. místo, Petr Horák byl 22.

Šárka Pančochová zahájila svou úspěšnou misi na městském podniku v Miláně v kvalifikaci, kterou zvládla parádně. Vysloužila si 85.75 bodu a ze čtvrtého místa s přehledem postoupila mezi šest nejlepších. Ve finále potom zopakovala kvalifikační BS720 a přidala FS rodeo 720. Výsledkem bylo parádní třetí místo.

„Normálně v tuhle dobu teprve začínám jezdit, takže o to víc jsem ráda za takový start do sezony. Umístění na bedně potěší a povzbudí, navíc začíná olympijská kvalifikace a každý dobrý výsledek se počítá,“ radovala se po závodě Pančochová. Lepší byly pouze vítězná Rakušanka Anna Gasserová a stříbrná Američanka Hailey Langlandová.

V Miláně tak zaznamenala svůj vůbec nejlepší výsledek v Big Airu. Jejím dosavadním maximem bylo čtvrté místo, které obsadila letos v březnu na podniku Světového poháru v Québecu. Na stupně vítězů Pančochová vystoupala popáté v kariéře, třikrát ve slopestylu, jednou na U-rampě a tentokrát i v Big Airu.

V Miláně se neztratila ani druhá česká závodnice Kateřina Vojáčková. Při své premiéře na podobném skoku na konstrukci odjela v kvalifikaci switch 540 a obsadila konečné 14. místo.

Petr Horák odjel čistě switch double 1080 a skončil na dvaadvacáté příčce. Závod mužů ovládl norský snowboardista Marcus Kleveland, druhý byl Sepp Smits z Belgie a třetí příčku obsadil Kanaďan Mark McMorris.

 

Foto: Přemysl Vida 

Fotogalerie


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři