×
Petra Horáka nepustil do Big Airu nepříjemný pád v tréninku

Petra Horáka nepustil do Big Airu nepříjemný pád v tréninku

21.02.2018

Petr Horák si na závěr svého působení na olympijských hrách v Pchjongčchangu vybral velkou porci smůly. Český freestyle snowboardista upadl v tréninku a nemohl nastoupit v následné kvalifikaci Big Airu.

Po úvodním slopestylu se Petr Horák připravoval i na olympijskou premiéru nové disciplíny Big Air. V Pchjongčchangu měl však velice nepříjemný pár v tréninku, když se pokoušel o tripl cork. Při tvrdém dopadu dokonce zlomil snowboard. Sám si však naštěstí nic nezlomil. „Což mě trochu i překvapuje, protože jsem přelítl skoro celá dopad a dopadl jsem čistě na bok,“ popisoval český reprezentant.

Nad startem šestadvacetiletého snowboardisty v kvalifikaci Big Airu do poslední chvíle visel otazník. Zdravotní stav ho však do závodu nakonec nepustil. „Mám kompresně naražené obě kyčle, bederní páteř i natažená třísla. Sotva chodím,“ vysvětloval Horák. „Mrzí mě kvůli všem, kteří mi fandí, že se nebudu moct pokusit o dobrej výsledek. Ale cítím, že za chvilku budu zase zpět,“ dodal.

Kvalifikaci Big Airu bez českého zastoupení ovládl Kanaďan Max Parrot před druhým Carlosem Garcia Knightem z Nového Zélandu a třetím Jonasem Bösegerem ze Švýcarska.

Foto: Přemysl Vida  Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři