×
Na ZOH nakonec zamíří i Kateřina Vojáčková! Česká výprava je rekordní

Na ZOH nakonec zamíří i Kateřina Vojáčková! Česká výprava je rekordní

10.02.2018

Kateřina Vojáčková se přeci jen dočkala! Česká snowboardistka nakonec na olympijské hry do jihokorejského Pchjongčchangu pojede. Při zranění jedné ze soupeřek byla přidána do nominace a v dějišti her doplní českou výpravu.

Vojáčková s předstihem splnila olympijská kvalifikační kritéria a v prvotní nominaci do Pchjongčchangu na začátku roku figurovala. O týden později však klesla v žebříčku Mezinárodní lyžařské federace FIS na první nepostupovou, tedy 31. příčku, a zdálo se, že se na své první olympijské hry nepodívá.

Nakonec si však talentovaná česká snowboardistka svou premiéru pod pěti kruhy přeci jen odbyde. Zaplnila místo vzniklé po zraněné soupeřce a opožděně zamíří do dějiště her. Slopestyle, jehož kvalifikace je na programu už v neděli, bohužel nestihne, startovat však bude v nové olympijské disciplíně Big Air. Ten se pojede 19. února.

Vojáčková se dodatečnou nominací navíc postarala o nový rekord. Stala se totiž 94. členkou české výpravy, která je vůbec nejpočetnější v historii olympijských her. Doposud nejvíce českých sportovců se na ZOH představilo před osmi lety ve Vancouveru. Tehdy pod pěti kruhy závodilo třiadevadesát českých olympioniků.       Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři