Mistrovství světa juniorů ve snowboardcrossu Valmalenco: Kubičík zajel nejlepší výsledek kariéry, neztratila se ani Hopjáková

2 min 43 s

Nejlepšího výsledku kariéry dosáhl osmnáctiletý snowboardcrossař Jan Kubičík, když na mistrovství světa juniorů v italském středisku Valmalenco skončil 10. Soupeřky vystrašila i stejně stará Vendula Hopjáková.

Jan Kubičík se prosadil už v úterní kvalifikaci, ve které si dojel pro výbornou 12. příčku a své kvality dnešním potvrdil i v samotném závodě o den později. Nejdřív ovládl osmifinále, kde skvěle předjel dva soupeře v předposlední zatáčce. V následující, čtvrtfinálové jízdě, chyboval na skoku, skončil o polovinu prkna za soupeřem a s dalším postupem se musel rozloučit. Přesto je konečné 10. místo jeho nejlepším výsledkem v kariéře. Ziskem 104 FIS bodů si zároveň zajistil účast v závodech SP v příští sezóně.

Stejně stará Kubičíkova kolegyně z Czech Snowboardcross Teamu, Vendula Hopjáková, neudržela ve středečním finále juniorského světového šampionátu vynikající pozici z kvalifikace, kdy skončila 8., a po pádu v osmifinále obsadila konečnou, 25. pozici.

Další dva čeští junioři, oba ze Sportovního gymnázia Vimperk, nepostoupili z kvalifikace. Osmnáctiletý Michal Hanko skončil 46. a teprve šestnáctiletý Radek Vintr 48.

Perspektivu českého juniorského teamu SBX podtrhuje nadějné mládí, všichni závodníci mohou startovat na MSJ i v dalších letech.