×
Katka Vojáčková ovládla slopestyle v Evropském poháru na Kaunertálu

Katka Vojáčková ovládla slopestyle v Evropském poháru na Kaunertálu

27.11.2016

Katka Vojáčková veze zlato z Kaunertálu. Talentovaná česká snowboardistka vyhrála podnik Evropského poháru v disciplíně slopestyle, a potvrdila tak dobrou formu na začátku sezony.

Po solidním výsledku z prvního Světového poháru v Miláně, kde Vojáčková minulý týden obsadila 14. místo, poprvé závodila na slopestylové trati na nejmladším tyrolském ledovci na Kaunertálu. Závodní trať byla složena ze dvou skoků a dvou větších railů. Na startu se sešly závodnice z 11 zemí včetně Američanek, Rusek, Italek nebo třeba Číňanek.

 

Katka zajela na skocích čistě switch 540 a BS 360. V kombinaci s dobře odjetými raily si zajistila 89 bodů a pořádný náskok před druhou Ruskou Elenou Kostenkovou s 82,5 body a třetí Švédkou Louise Nordstremovou, která si vysloužila 77,5 bodu. Druhá česká reprezentantka Barbora Morýsková obsadila 15. místo.

 

„Jsem rád za takový vstup do sezony. Už od tréninkových jízd bylo vidět, že pokud Katka něco nepokazí, má jízdu na medaili,“ hodnotil po závodě trenér Přemek Vida. „Teď Katku čeká další Světový pohár v Německu na konstrukci, snad jí ta forma vydrží,“ dodal. 

 

Mezi muži se na Kaunertálu nikdo z českých snowboardistů do finále neprobojoval. Nejlépe z našich zajel Kristian Salač, jenž se umístil na 24. příčce. Jan Lohynský byl 29. těsně před Mikim Pajerem, Václav Toman skončil 33. a Danielu Kašparovi patřilo 50. místo.

 

Vojáčkové se navíc dařilo také v neděli, když v Big Airu vybojovala druhé místo. Do finále se prodral také Miki Pajer, který odjel parádní double backside rodeo. Postoupil ze čtvrtého místa a celkově obsadil velice pěknou 10. příčku.  

 

Foto: Přemysl Vida

 

Fotogalerie


Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři