×
Eva Samková slaví druhý triumf sezony! V La Molině vyhrála s přehledem

Eva Samková slaví druhý triumf sezony! V La Molině vyhrála s přehledem

03.03.2018

Na olympijský bronz navázala vítězstvím ve Světovém poháru! Eva Samková v italské La Molině nedala soupeřkám šanci a dojela si pro druhý triumf v sezoně. Česká reprezentantka byla ve velkém finále s přehledem nejrychlejší, druhé místo brala Ruska Milena Bykovová a třetí skončila Rakušanka Daniela Ulbingová.

Podnik Světového poháru v italské La Molině se pro Evu Samkovou od začátku vyvíjel velice dobře. Česká závodnice přesvědčila o tom, že si z olympijských her v Pchjongčchangu přivezla skvělou formu, už v pátek, kdy byla na programu v kvalifikace. Z té postoupila druhým nejrychlejším časem.

A růžový scénář pokračoval i v sobotním závodě. Zatímco Samková si ve čtvrtfinále poradila bez problémů a s přehledem postoupila do dalších vyřazovacích jízd, její velké konkurentky v boji o stupně vítězů vypadly. Po pádech se překvapivě musely hned v úvodu závodu rozloučit s vyhlídkami na medaile Cloe Trespeuchová z Francie i čerstvá olympijská vítězka Michel Moioliová z Itálie.   

Samková zvládla i semifinále, ve kterém stejně jako ve čtvrtfinále dojela do cíle na pohlídaném druhém místě v těsném kontaktu s vítěznou Francouzkou Nelly Moenne Loccozovou. Hladce si tak vymohla vstupenku mezi čtyři nejlepší do velkého finále. A v něm už česká závodnice neměla konkurenci. Skvěle se jí vydařil start, hned v úvodu si vypracovala poměrně velký náskok, který v průběhu trati ještě navyšovala a s vítězným gestem v poklidu protnula cílovou čáru.

„Na startu nás vždycky nechali vycukat, takže jsem ve čtvrtfinále i v semifinále byla po startu suverénně poslední. Ale ve finále to bylo naštěstí kratší. Ve všech jízdách jsme jezdily společně, ve finále jsem pak byla první a čekala, kdy už mě dojedou, což se nestalo. Jsem strašně ráda, že jsem vyhrála o dost, a je super, že mi to takhle jezdí i po olympiádě,“ radovala se v cíli Samková.

V aktuálním ročníku Světového poháru si tak připsala druhé vítězství. Z toho prvního se radovala na lednovém podniku v tureckém Erzurumu. Ani tento triumf však nic nemění na tom, že česká reprezentantka vlivem šesti vynechaných závodů kvůli zranění a předolympijské přípravě už nemůže promluvit do boje o křišťálový globus.     

Foto: Czech SBX Team

 Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři