×
Ester Ledecké slaví malý křišťálový glóbus. V Kayseri dojela druhá

Ester Ledecké slaví malý křišťálový glóbus. V Kayseri dojela druhá

03.03.2018

Formu z olympijských her si Ester Ledecká přenesla i do Světového poháru. Česká závodnice skončila v tureckém Kayseri v paralelním obřím slalomu druhá. V cíli tak prožívala dvojí radost, díky stříbrné příčce si s předstihem zajistila malý křišťálový glóbus.

Přesně týden po snowboardovém triumfu na olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu Ester Ledecká opět vystoupala na stupně vítězů. Na Světovém poháru v paralelním obřím slalomu nejprve bez problémů pronikla kvalifikací, když zajela třetí nejrychlejší čas.

Suverénně si počínala také ve vyřazovacích, v té první si poradila s Ruskou Natalií Sobolovevou. Ve čtvrtfinále svedla souboj se zkušenou Němkou Selinou Jörgovou, kterou před týdnem porazila v olympijském finále. Stejně tento duel skončil i v Kayseri a Ledecká si dojela pro vstupenku do semifinále. V něm zdolala Rakušanku Danielu Ulbingovou. Přemožitelku česká závodnice poznala až ve finále, když o 44 setin sekundy nestačila na Milenu Bykovou z Ruska.

"Byl to strašně zajímavý závod, jako vždycky v Turecku, protože tady je vždycky speciální počasí. Buď Strašně fouká, nebo sněží. Teď se sešlo obojí, takže to bylo hodně divoký. Když jsme šli na prohlídku tratě, tak jsem se sotva udržela na nohou. Proto jsem ráda, že se to nakonec odjelo a závod se mi povedlo," řekla Ledecká. 

Ledecká si tak díky dnešnímu výsledku s předstihem zajistila podruhé v kariéře malý křišťálový glóbus za paralelní obří slalom. Před posledním závodem této disciplíny disponuje nedostižitelným náskokem. "Mám z toho strašnou radost. Je to odměna za všechny ty závody během sezony, které jsem si strašně užila," radovala se Ester. Zároveň má skvěle nakročeno také k velkému křišťálovému glóbu. V celkovém hodnocení Světového poháru v paralelních disciplínách vede o 1610 bodů před druhou Němkou Ramonou Hofmeisterovou. Do konce sezony přitom zbývají poslední dva závody.      Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři