×
Ester Ledecká přepsala historii! Na olympijských hrách slaví zlato na lyžích i na snowboardu

Ester Ledecká přepsala historii! Na olympijských hrách slaví zlato na lyžích i na snowboardu

24.02.2018

Ester Ledecká se zlatým písmem zapsala do historie! Česká reprezentantka po senzačním triumfu v lyžařském Super G přidala na zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu také druhé zlato v paralelním obřím slalomu snowboardistek.

Stala se prvním sportovcem, který se na zimních olympijských hrách představil na lyžích i na snowboardu, s tím už se nějakou dobu počítalo. Ester Ledecká ale tuhle velkou sportovní pohádku orámovala zlatem. A zapsala se do historie jako první závodnice, která na hrách ovládla dvě různé disciplíny.

Minulý týden zlatou medailí v lyžařském Super G doslova šokovala celý svět, tam od ní triumf nečekal snad ani ten největší snílek. V dnešním snowboardovém paralelním obřím slalomu Ester coby dvojnásobná mistryně světa a vedoucí žena průběžného pořadí aktuálního ročníku Světového poháru patřila mezi největší adeptky na vítězství. O to to pro ni bylo těžší.

Ledecká však svoji disciplínu zvládla s naprostým přehledem. Cestu za druhým zlatem v Pchjongčchangu začala tím nejlepším možným způsobem, když ovládla kvalifikaci. Díky tomu si pak mohla vybírat dráhu, ve všech vyřazovacích jízdách zvolila tu červenou a ve všech dominovala. V osmifinále vyřadila obhájkyni olympijského zlata Patrizii Kummerovou ze Švýcarska, ve čtvrtfinále mistryni světa Danielu Ulbingovou, v semifinále Ramonu Theresii Hofmeisterovou z Německa. Ve finále pak nedala šanci ani další Němce Selině Jörgové. V cíli radostně zapumpovala rukou, zlaté oslavy mohly naplno propuknout.

„Mám z toho obrovskou radost, strašně jsem si ten závodní den užila. Musím poděkovat celému týmu, všem, kteří se tady o mě starají. Já už jenom jezdím z kopce,“ řekla bezprostředně po závodě kamerám České televize Ledecká. A přidala vzkaz všem fanouškům, kteří jí během noci a brzkého rána drželi palce u televizních obrazovek: „Doslechla jsem se, že se sejdeme na Staromáku. Ještě nevím kdy, ale já tam určitě budu!“   Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři