×
Další triumf! Ester Ledecká vyhrála druhý závod v řadě

Další triumf! Ester Ledecká vyhrála druhý závod v řadě

15.12.2017

Dva dny, dvě snowboardová vítězství! Ester Ledecká po čtvrtečním triumfu v Carezze nepoznala přemožitelku ani v pátek v Cortině d'Ampezzo, kde ve velkém finále paralelního obřího slalomu porazila německou závodnici Selinu Jörgovou o 89 setin sekundy.

Přesun z jednoho italského střediska do druhého se na formě české reprezentantky neprojevil ani náznakem. Ester Ledecká stejně jako ve čtvrtek vyhrála už kvalifikaci a přemožitelku pak nenašla ani v následných vyřazovacích jízdách.

V osmifinále vyřadila Švýcarku Stafanii Müllerovou, ve čtvrtfinále si poradila i s další Švýcarkou Ladinou Jennyovou. Nejvíce se Ester nadřela v semifinále, kdy jí na paty šlapala Sabine Schöffmanová z Rakouska. Tu ale nakonec o pouhé čtyři setiny porazila. Pak pořadatelé museli závod přerušit kvůli mlze, ani to ale dvojnásobnou mistryni světa nerozhodilo. 

Ve velkém finále narazila na reprezentantku Německa Selinu Jörgovou. Znovu si ale vedla suverénně, předvedla skvělou jízdu a finálovou soupeřku za sebou nechala o 89 setin sekundy.

V neděli Ester čekal první paralelní slalom sezony. Před ním znovu ovládla kvalifikaci, v samotném závodu se jí ale tentokrát tolik nedařilo. V první vyřazovací jízdě nestačila na Švýcarku Julii Zoggovou a celkově obsadila devátou příčku. I přesto ale nadále vede průběžné hodnocení Světového poháru alpských snowboardistek.Generální partner

Oficiální partneři

Produkce soutěží

Partneři