Výborně! Štěpánka Ptáčková obsadila v Ljubnu 24. místo a získala nejlepší umístění v kariéře SP

5 min 21 s

České skokanky na lyžích navázaly na sobotní vydařený týmový závod, kdy ve velké konkurenci obsadily vynikající sedmé místo. Nedělní individuální závod na středním můstku v Ljubnu totiž přinesl českému ženskému skoku zásluhou Štěpánky Ptáčkové po téměř roce další bodový zisk do světového poháru. Sedmnáctiletá česká skokanka totiž prošla do finále z 24. místa a nakonec ho udržela, čímž vyskákala nejlepší příčku ve světovém poháru v kariéře. Závod ovládla Norka Maren Lundbyová.

Již kvalifikace byla českým pohledem úspěšná. Postoupilo totiž trio Ptáčková, Ulrichová i Indráčková, naopak Pešatová na 45. místě kvalifikačním sítem neprošla. První kolo načala právě Štěpánka Ptáčková. A na svůj dobrý výkon z kvalifikace navázala. Za 83 metrů se držela na prvním místě a brzy měla postup jistý. Mladičká česká závodnice nakonec prošla do finále z 24. místa a bylo jasné, že poprvé od 10. března 2019, kdy získala v Oslu šest bodů za pětadvacáté místo, bude český ženský skok ve světovém poháru bodovat.

Bohužel dalším dvěma českým skokankám se už tak nedařilo. Karolína Indráčková dala 75 metrů a skončila na čtyřicátém místě, tedy stejném jako v kvalifikaci. Klára Ulrichová, v kvalifikaci jednatřicátá, měla smůlu na podmínky, protože dostala vítr do zad. Ten jí srazil na 75,5 metrů a obsadila tak 38. pozici.

Nejdelší skok prvního kola zaznamenala Maren Lundbyová, která na můstku HS94 šla na 93 metrů a vedla o 1,1 bodů. Z druhého místa na ní dotírala Eva Pinkelnigová, na dalších dvou pozicích bylo slovinské duo Klinecová, Križnarová. Vedoucí žena světového poháru Chiara Hölzlová se musela po prvním kole spokojit až se sedmým místem.

Ve druhém kole si česká skokanka polepšila o jeden metr na číslo 84, šla do vedení a bylo jasné, že si nepohorší. Bronzová medailistka z letošních Olympijských her mládeže v Lausanne tak skončila na 24. pozici a brala nejlepší umístění ve světovém poháru v kariéře.

Celý závod vyhrála Lundbyová, jenž udržela nejlepší pozici po kole prvním před Pinkelnigovou. Na třetí příčku se posunula Križnarová, jelikož její krajance Klinecové skok nevyšel. Protože Hölzlová byla až sedmá, smrskl se její náskok na Lundbyovou v čele průběžného pořadí světového poháru na 26 bodů. Štěpánka je po prvním bodovaném umístění v sezoně na 43. příčce.