Všichni Češi znovu na bodech! Ve Wisle vládli opět domácí

5 min 1 s

Druhý, a poslední, závod letošní Grand Prix v polské Wisle opět udělal velkou radost příznivcům českých skokanů. Do druhého kola, a tedy na body, se dostali všichni tři Češi ve startovním poli.

Nejlepším českým reprezentantem byl v nedělním závodě tentokrát Viktor Polášek, který vybojoval 17. místo a polepšil si oproti sobotě o čtyři příčky. Čestmír Kožíšek vyrovnal 18. místěm své sobotní umístění. Jeden bod získal také Vojtěch Štursa za 30. pozici.

Polášek zvládl velmi slušně už první kolo, když se 120 metry vybojoval 20. místo. Ve finálovém kole si dokonce ještě polepšil. Předvedl 124 metrů, a to v mírném zadním vánku, díky čemuž se probojoval na konečné 17. místo.

„Dneska se mi povedl druhý skok. V prvním jsem ještě nepředvedl to, co v treninku. Za body jsem rád,“ hodnotil svůj výkon Polášek.

Kožíškovi hrubě nevyšlo zkušební kolo, ve kterém skočil jen 106,5 metrů. V ostrém závodě však předvedl něco úplně jiného, v prvním kole navázal na sobotní závod a předvedl 122,5 metrů, díky kterým se dostal na 16. místo. V kole druhém skočil stejnou vzdálenost a propadl se za Poláška.

Naopak Štursa předvedl závod dvou nevyrovnaných skoků. V prvním kole předvedl povedených 120,5 metrů v silném větru pod lyže, pro druhé kolo se mu ale vítr otočil. Skočil jen 110,5 metrů a propadl se z 25. pozice na poslední, co se finálového kola týče.

„Se skoky jsem byl spokojen, i když nikdo neudělal dva vyrovnané pokusy. Z týmového hlediska jsem rád, že všichni po oba dva dny bodovali. Závody samotné nám ukázaly, že jsme na dobré cestě, víme směr, ale je před námi ješťě hodně prace,“ uvedl šéftrenér František Vaculík. „Přijde nám vlastně vhod, že Grand Prix nepokračuje a můžeme zapracovat dostatečně v treninku,“ dodal s tím, že dalšími závody bude mistrovství republiky v Liberci, které se bude skákat 16. září.

Nedělní závod opět opanovali domácí skokani, kteří obsadili všechna tři umístění na stupních vítězů. Pořadí přitom kopírovalo sobotní klání na můstku ve Wisle. Znovu vyhrál Dawid Kubacki, který s náskokem 10,3 bodů porazil druhého Kamila Stocha. Třetí skončil Piotr Zyla.

Kubacki rovněž ovládl letošní Grand Prix před Stochem a Zylou.

Konečné pořadí závodu si můžete prohlédnout zde.