Ve větrném Willingenu si pro vítězství doskočili lídři SP. Marita Kramerová a Rjoju Kobajaši ovládli jendokolová klání

3 min 24 s

Poslední zastávkou Světového poháru před vypuknutím Olympijských her v Pekingu je německý Willingen. Mühlenkopfschanze, můstek s kritickým bodem HS147, patří k těm největším na programu SP ve skoku na lyžích. V sobotu byl zmítán silným větrem a deštěm, kvůli čemuž absolvovali jak skokanky, tak skokané pouze jednokolový závod. Do něj nenastoupil nikdo z českých reprezentantů – ti se před blížícím se vrcholem sezóny vydali trénovat do slovinské Planice.

Jako první skákaly ženy. Mezi 27 skokankami zvítězila Rakušanka Marita Kramerová se skokem o délce 123,5 metru, která tak potvrdila svou dominanci ve Světovém poháru. Druhé místo obsadila Němka Katharina Althausová, která v silnějším protivětru dolétla na značku 126,5 metru. Vůbec nejvíce za vítr odečítala Slovinka Ema Klinecová, téměř 31 bodů. Ta pak s pokusem dlouhým 127 metrů brala třetí pozici.

Kompletní výsledky sobotního závodu žen naleznete zde.

V neděli mají ženy na programu kvalifikaci, resp. prolog, jenž započne v 9:00. Následován bude individuálním závodem v 10:00.

Závodu mužů, při kterém vítr dosahoval rychlosti až 2,6 metrů za sekundu, dominoval Japonec Rjoju Kobajaši. Průběžný lídr Světového poháru skočil 145 metrů s čistým stylem a o čtyři body porazil Nora Halvora Egnera Graneruda, který si v jednokolovém závodě připsal 143 metrů. Následován byl pak svým týmovým kolegou Mariusem Lindvikem, jenž dolétl na značku 137 metrů.

Kompletní výsledky sobotního závodu mužů naleznete zde.

Nedělní kvalifikace mužů, resp. prolog, odstartuje ve 13:30. Závod pak začne v 15:15.