Úspěšný týden zakončila Ulrichová dalším bodem do hodnocení SP

4 min 18 s

V rakouském Hinzenbachu v neděli pokračoval závodní víkend Světového poháru žen. A i tentokrát z toho byl pro českou výpravu bodový zisk. O ten se postarala Klára Ulrichová, jež svými výkony uzavřela elitní třicítku. Karolína Indráčková skončila v prvním kole, Veronika Jenčová se neprobojovala z kvalifikace.

Stejně jako v sobotu kvalifikací neprošla Veronika Jenčová. Ta ve slušných podmínkách skočila do vzdálenosti 79 metrů, přičemž na postupové 40. místo ztratila 1,3 bodu. Naopak bez větších problémů proklouzly do hlavní soutěže Klára Ulrichová (82 m) a Karolína Indráčková (79,5 m), které obsadily 25. a 33. příčku.

Druhé jmenované ale podobně jako v prvním závodě nevyšlo první kolo. Předvedla pokus s hodnotou 75 metrů, a i když připočetla několik bodů za vítr do zad, tak na bodované pozice nedosáhla. V konečném pořadí obsadila dělenou 34. příčku.

Na sobotní závod, ve kterém si vyskákala top 20,  dokázala navázat Ulrichová. V prvním kole zapsala 79 metrů, což stačilo na průběžnou 25. pozici. Naději na zlepšení ale odfoukl skok ve druhém kole, který byl o 2,5 metru kratší než ten předchozí. Skokanka z Frenštátu pod Radhoštěm se propadla na chvost třetí desítky, přesto mohla slavit další cenný bod do celkového pořadí Světového poháru

„Dnešní bod je fajn, na lepší výsledek to bohužel nebylo. Na to je potřeba dvou skvělých skoků, a to se mi dnes nepovedlo,” přemítala Ulrichová. „Sama úplně nevím, proč to nešlo. Asi jsem chtěla až moc,” dodala.

„Víkend je pro mě velkým povzbuzením, vlil mi novou krev do žil. Vím, že když udělám dobré skoky, tak mám šanci být v TOP 30 a postupně se přibližovat těm nejlepším. Body se teď ode mne budou očekávat a nepostup z kvalifikací bude zklamáním, ale i to ke sportu patří. Je škoda, že sezóna pomalu končí, když mi to zrovna začíná jít. Ale čeká nás ještě norské Raw Air turné, na které se moc těším,” nechala se slyšet.