Ulrichová bodovala na Grand Prix v Courchevelu. Už nemohu dostat nepopulární jedničku, smála se

5 min 1 s

Česká skokanská reprezentace se přesunula do Courchevelu, kde se v pátek uskutečnil závod ženské Grand Prix na velkém můstku. Úspěch ve světové konkurenci slavila i Klára Ulrichová, která vybojovala konečné 23. místo a vybojovala své první body v letní sezoně.

Ještě před podvečerním závodem se už dopoledne skákala kvalifikace. Z ní vedle sedmnáctileté Ulrichové prošla do závodu i stejně stará Veronika Jenčová. Více českých skokanek se do závodu nevypravilo.

Zatímco Jenčové po soutěžním skoku dlouhém 87 metrů scházelo 1,7 bodů na postup, Ulrichová se usadila na 23. místě za 94,5 metrů. A ve druhém kole si navíc dokázala polepšit, když předvedla 99 metrů v mírném protivětru.

Byť v rámci druhého kola skončila na 20. místě, na posun celkovým pořadím to nestačilo. I tak ale mohla být více než spokojená. Povedlo se jí totiž získat prvních 8 bodů do hodnocení letošního Grand Prix.

„Dnešní dlouhý den hodnotím pozitivně. Konečně jsem se dostala na bodovanou příčku, za což jsem ráda. V příštím závodě už tak nemohu dostat nepopulární číslo 1,“ smála se Ulrichová, která v Courchevelu musela zahajovat celé první kolo a posléze čekat, na co její výkon bude stačit.

Přesto ji trochu mrzí, že si nedokáže přenést pohodu z tréninků i do závodu. Dosahovala by totiž ještě lepších pozic. „Skokama v tréninku jsem schopná konkurovat i těm nejlepším, ale v závodě to pořád nevychází. Nicméně, každý závod je pro mě zkušenost a dobrá škola,“ podotkla.

Závod vyhrála Slovinka Urša Bogatajová, která v probíhající sezoně ještě nenašla přemožitelku. Tentokrát porazila o 2,4 body Rakušanku Maritu Kramerovou. Třetí Nika Križnarová už ztratila rovných 30 bodů.

Další zastávkou ženské letní Grand Prix bude Memoriál Jiřího Rašky, kde bude startovat i česká reprezentantka Ulrichová, pro níž se bude jednat o jeden z hlavních cílů během této letní sezony. „Už se na závody ve Frenštátě těším. Do závodu dám samozřejmě maximum a uvidíme, na jaké umístění to bude stačit. Přijďte se podívat, i na vás fanoušky se těším,“ vyzvala příznivce skoku na lyžích k návštěvě.

Memoriál Jiřího Rašky se bude skákat ve dnech 13. až 15. srpna. Jeho součástí bude vedle Grand Prix žen také Kontinentální pohár mužů. Více se o události můžete dočíst zde.